Youtube’un Yeni Capture Uygulaması App Store’da

Hemen hemen herkesin cebinde kameralı bir akıllı cihazın olduğu günümüzde hayatın akışı içinde beklenmedik yahut heyecan verici anların da yaşanması muhtemeldir. Bu anları anında yakalamak ve hızlı bir şekilde dünya ile paylaşmak istemenizden de doğal bir şey olamaz. Youtube sizlerin bu istediğine cevap verecek olan Capture uygulamasını geliştirmiş.

Youtube Capture bir görüntü yakalama uygulaması olmasının yanı sıra aynı zamanda çekilen video’ları hızlı bir şekilde Google hesabınıza gönderebilmenize olanak tanıyor. Uygulamayı açtığınız anda kayıt için hazırsınız demektir, ardından kaydınıza ait bilgileri videonuz yüklenirken girebilir ve videonuzu düzenleyebilirsiniz.

youtube capture

Çektiğiniz ve içe aktardığınız videoları anında Facebook, Twitter ve Google+ hesabınızda da paylaşıp sevdiklerinize duyurabilirsiniz.

Uygulamanın işlevi sadece bu kadar değil tabi, video çekimi sonrası kırpma ve videonuza arkaplan müziklerinden seçerek ekleme gibi işlevsel özellikleri de bulunuyor. Bunun dışında renk düzeltme ve sabitleme gibi de özellikleri barındırıyor. Eğer çektiğiniz videoyu dilediğiniz gibi düzenlediğinize inandıktan sonra yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Tabi bunlar çektiğiniz andan hemen sonra videonuzu ham bir şekilde yüklemenize de engel değil.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir