Yer ve Mekan Paylaşım Uygulama Yelp Türkiye’de

Yer ve mekan paylaşımı kelimeleri söz konusu olduğunda özellikle iOS kullanıcılarının aklına ilk olarak gelen uygulama Foursquare gelir. ABD’de popüler olarak kullanılan Yelp‘in Türkiye’de de faaliyete geçmesi ile beraber görünen o ki Foursquare popülaritesini bundan böyle Yelp ile paylaşma durumunda kalacak.

Ünlü yer bildirim ve mekan paylaşım uygulaması Yelp iOS ve Android uygulamalarını Türkçe dil desteği ile yeniden güncellerken, web sayfasını da Türkiye’de kullanıma sundu. Kullanıcılar gerek Yelp websitesi üzerinden gerekse de akıllı cihazlarından mekanlara ait yorum ve puanları görebildikleri gibi Yelp, Twitter ve Facebook ağlarında da hızlı bir şekilde konum bilgilerini paylaşabiliyorlar.

Yelp Türkiye

Yelp’in Türkiye veritabanının gelişebilmesi için kullanıcıların yer ve mekan bilgilerini paylaşması gerekiyor. Henüz Türkiye için yeni olan Yelp, ağırlıklı olarak İstanbul’daki mekanları görebildiğimiz bir uygulama halinde. Bu anlamda Foursquare gibi bir deneyimi şu aşamada yaşamak biraz zor olsa da farklı illerdeki kulanıcılar Yelp veritabanını zenginleştirmesi ile beraber sık kullanılabilecek bir uygulama haline gelebilir.

Uygulamanın farklı olan bir özelliği Monokl özelliği, bu özellik kamerayı açıp mekanları şöyle bir gezdiğinizde size mekan bilgilerini de verebiliyor. iOS’un kişisel asistanı Siri‘nin Yelp ile uyumlu olduğunu da son notumuz olarak verelim.

appstore iptt

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir