Yeni Yılda iOS 6 Rahatsız Etme Özelliği Devre Dışı!

Geçmişte pek çok kere iOS mobil işletim sisteminde yeni yıl ile beraber saat ve alarm gibi sorunlar yaşanmıştı. iOS 6 ile beraber gelen yeni özellik “Rahatsız Etme” fonksiyonu da 2013 yılı ile beraber aynı akibete uğradı. Bazı iPhone, iPad veya iPod touch kullanıcıları, iOS 6’da yer alan bu özeliği yılbaşı sabahı için aktif etmiş olmasına rağmen özelliğin devre dışı kaldığını rapor ettiler.

Sorunu Whirlpool forumları ve MacRumors forum’larındaki kullanıcı mesajlarından anladığımız kadarı ile yılbaşı sabahı için kullanıcıların uyarıları ve bildirimleri zamanladıkları saatler dahilinde almak istemedikleri “Rahatsız Etmeyin” özelliği ile belirlediler.

rahatsız etme

Ancak yeni yıl ile beraber zamanlanan bu özelliğin otomatik olarak devre dışı kaldığı ve bildirimler ile uyarıların aktifleşmiş olduğunu tespit ettiler. Geri bildirimlerden bir tanesi Japonya’da yaşayan iPhone 4 ve iPad 2 kullanıcısından geldi. Yılbaşı sabahı için zamanladığı Rahatsız Etme özelliğinin devre dışı olduğunu gördüğünü belirtiyor.

Forumlarda bu konuda pek çok kullanıcı aynı bildirimde bulunması ile beraber konu hakkında Apple’dan herhangi bir yetidin gelip gelmeyeceğini merak ediyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir