Yeni iPhone 6 ve 4.8-inç iPhone Plus konsept çalışması

Martin Hajek ismi özellikle iPhone, iPad ve iPod gibi cihazların konsept tasarımları konularında sıklıkla geçmesi ile bir çoğumuza yabancı gelmeyecektir. Blogumuzda da bir çok kez Hajek’in çalışmalarına yer vermiş, özellikle iPad mini ve iPhone 5 tasarımlarının sonrasında gelen cihazların neredeyse bire bir tasarımlarında olduğu gibi karşımıza çıktığını görmüştük.

Bu nedenle Martin Hajek ismi ve tasarımları iOS cihazlarını yakından takip edenler için gayet önemseniyor. Yakın zamanda  iPhone 5S, iPhone mini ve iPad 5 neye benzeyecek? konusundan farklı tasarımlarını paylaştığımız teknoloji tasarımcısı şimdi de karşımıza söylentisi hala aynı yoğunlukla devam eden iPhone 6 ve 4.8-inç iPhone Plus ile çıkıyor.

iphone 6 konsept 2

Tıpkı MacBook’lardaki trackpad gibi tıklanabilir ekranda Home (ana ekran tuşu) olmayışı, cihazın ekranındaki sağ ve sol kısımların olabildiğince daralıp ekranın daha büyük görünmesi gibi detaylar dikkat çekiyor. Bizim de iPad mini tasarımına yakın bir tasarım ile geleceğini düşündüğümüz iPhone 6‘nın ekranının 4.8-inç olmasına rağmen daha büyük görüneceği ile iPad mini arka tasarımına sahip olduğu görülüyor.

Daha yumuşatılmış kenarlar ve biraz daha ince yapıya kavuşmuş olduğu görülen iPhone 6 konsept’ini çok beğendiğimizi söyleyebiliriz. Tabi Apple’ın bu konuda ne düşündüğü ve tasarımcılarının ortaya neler koyacağı bilinmez ancak Martin Hajek’in tasarımsal kehanetlerinde olduğu gibi bir ürünü karşımızda görürsek açıkçası pek şaşırmayacağız. Sizleri bu çalışmalar ile baş başa bırakıyoruz.

iphone-6-konsept-2 iphone-6-konsept-3 iphone-6-konsept-4 iphone-6-konsept-5 iphone-6-konsept-6 iphone-6-konsept-7

Çalışamalara ait diğer görselleri ve konuyu buradaki bağlantıdan görebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir