Yeni iPad Mini Beklenenden Erken Gelebilir

Apple’ın özellikle yeni ürünlerin lansmanını 1 senelik periyodlar dahilinde yaptığını bilmemize rağmen bazı istisnalar da olmuyor değil. iPad 4‘ün beklenenden daha erken bir süre içinde geldiği gibi istisnalar piyasa şartlarına göre olabiliyor. Yeni gelen haberlere bakılırsa bu istisna bir kez daha tezahür edecek ve yeni iPad mini beklenenden daha erken bir sürede karşımıza çıkacak gibi.

CNET’in bildirdiğine göre RBC Capital Markets analisti Doug Freedman’ın Çin’e yaptığı bir gezi sırasında bileşen üreticileri ile yaptığı görüşmelerde Apple’ın yeni bir çalışma içinde olduğunu doğruladı. Üreticiler bu hareketliliğin kaynağı olarak muhtemelen yeni iPad mini konusunda olduğunu düşünüyorlar.

iPad-mini-display

Bilindiği gibi iPad mini lansmanı ile beraber ürünü eleştirenlerin çoğu Retina ekran içermemesi ve çözünürlüğün düşük olması üzerine yoğunlaşmıştı. Apple piyasadaki bu memnuniyetsizliğin farkında olarak 2. nesil iPad mini‘de daha yüksek çözünürlüklü bir ekran ile yenileyeceği düşünülüyordu.

Aslında söylentiler daha çok 2013 yılının ilk çeyreğinde yeni nesil iPhone (iPhone 5S veya iPhone 6) üzerinde yapılırken yeni iPad mini’nin konuya dahil olması ile beraber tartışmaların seyri değişecek gibi görünüyor. Bu konudaki gelişmelerin de yakın takipçisi olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir