Yeni Installous Alternatifi iPASTORE Açıldı

Dün sürpriz bir şekilde yayınını durduran Installous uygulamasının da gelişticisi Hackulous, iOS cihaz sahiplerini bir hayli şaşırtmıştı. Jailbreak‘li cihaz sahiplerinin yakından tanıdığı Installous artık kepenk kapatmış ve uygulama desteğini çekmişti. Bu gelişmenin ardından da aynı işlevi gören bir diğer uygulama 25pp Cydia uygulamasını da sizlerle paylaşmış en azından travmayı bu şekilde absorbe edebileceğinizi bildirmiştik.

Bugün yepyeni bir uygulama ile Installous’a bir başka alternatif oluşturan iPASTORE‘un haberini aldık. Uygulama henüz çok yeni olmasına rağmen kullanıcıların ve destekçilerin ilgisine paralel olarak yeni bir Installous olacağına inanılıyor.

En azından bu sıralar boşluğu doldurmaya çalışan 25pp gibi Çin’ce olmayıp kullanım açısından daha kolay olan bir uygulama iPASTORE sizlere pek Installous’u aratacak gibi görünmüyor.

iPASTORE Crackli Uygulama Deposu 1

Jailbreak‘li iCihaz sahipleri Cydia‘da (eğer ekli değilse) Xsellize reposunu ekledikten sonra “iPASTORE” uygulamasını yüklemeleri yeterli. Arayüzü Installous’a olan benzerliği nedeniyle fazla zorlanmayacağınız şekilde olduğundan kullanımda sorun yaşamayacaksınız.

iPASTORE Crackli Uygulama Deposu 1

Uygulamayı kullananlar için bir de hata geri bildirimi ve paylaşımlar için iPASTORE Forum açan geliştiriciler burada meraklıları ile bilgi paylaşımında bulunuyorlar. Uygulama temel olarak “ipastore.me” sitesinden gelen uygulamaları sizlere sunarak App Store’dan satın almadan önce uygulamaları test etmenizi sağlıyor. (en azından biz böyle bakıyoruz) Her zaman uygulamayı geliştirenlere destek vermek için beğendiğiniz uygulamayı satın almanız geliştiricilerin sizlere daha iyi uygulamaları sunmasını sağlayaktır.

Yukarıdaki zorunlu açıklamanın ardından tekrar uygulamamıza dönersek; iPASTORE‘dan indirilen uygulamaları iTunes ile senkronize edebilmek için AppSync isimli uygulamanın cihazınızda yüklü olması gerektiğini hatırlatalım.

iPastore 3

Uygulamaları indirebileceğiniz indirme bağlantılarının çeşitliliği daha yeni bir uygulama için hayli iyi diyebiliriz. Installousta da çok yaşadığımız, indirme bağlantılarına gidildiğinde çıkan reklamları engellemek için AdBlocker uygulamasını da Cydia’dan yüklemenizi tavsiye ediyoruz. AdBlogger uygulaması Cydia Kaynak: http://repo.ipastore.me veya ihacksrepo’ya ait Cydia Kaynak: http://ihacksrepo.com’u kullanabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Yeni Installous Alternatifi iPASTORE Açıldı” için 60 yorum

 • 09 Şubat 2013 tarihinde, saat 14:32
  Permalink

  memet abem ipastore indirmiyor indir dedimde kapanıyo uygulama kendi kendine

  Yanıtla
  • 01 Kasım 2014 tarihinde, saat 15:56
   Permalink

   bir problem var sanıyorum. 8.1 ile jb yaptım hiçbir repo ya baglanamıyorum delircem yaw

   Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 22:14
  Permalink

  ipastore’ da şimdiye kadar 3 tane uygulama indirmek istedim… ilkini indirirken unutup ipastore’u tamamiyle kapadım… yani şu ana ekran tuşuna iki kere tıklayıp açılan alt menüde ipastore ikonuna uzun basıp çarpıya bastım ve kapadım… sonra hemen ipastore a geri döndüm ama o inen uygulamayı göremedim… sonra ki iki uygulama indirme girişimimde bildiğimiz gibi bir dosya indirme sitesine yönlendiriyor orada gerekli işlemi yaptıktan sonra ”indir,yükle vs.” tıkladığımda ipastore uygulaması kendi kendine kapanıyor ve ortada inen bir uygulama olmuyor… acaba ipastore’u silip tekrarmı yüklemem gerekiyor sorunun giderilmesi için.
  ayrıca ”downloads” kısmında bir downloading ve de bir downloaded yazısı var fakat ne inen ne de inmekte olan bir uygulama var… çok mu karışık bu işler yoksa ben mi karıştırdım?

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 21:02
  Permalink

  Ne demek? Olur mu hiç, insan bilmediğini öğreniyor biz bile daha yolun başındayız

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 20:53
  Permalink

  çok saçma bir soru oldu 🙂 sorduktan sonra fark ettim 🙂 saygılarr 🙂

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 20:49
  Permalink

  ipastore’ da ki tüm uygulamalar ücretsiz mi? yoksa buradaki uygulamaların içinde app store’ da ki gibi ücretliler var mı?

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 19:43
  Permalink

  peki teşekkürler. iyi akşamlar.. jailbreak olayında yeniyim… daha hiç birşey indirmedim, telefonda hiç bir değişiklik yapamadım 🙂 tekrardan teşekkürler.

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 19:40
  Permalink

  Bende giremiyorum aynı… Söylediğim gibi repo çalışmıyor şu an bekleyin ilerleyen saatlerde deneyin

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 19:38
  Permalink

  şimdide şöyle bir hata veriyor; ”Din not find repository”’ – ”the indicated repository could not be found. this could be because you are trying to add a legacy Installer repository (these ara not supported). Also, this interface is only capable of working with exact repositorty URLs.”

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 19:15
  Permalink

  Sorun kaynakta sizde değil sunucusu sorun yaşıyor demek ki ara ara deneyin ama cydiadan çıkmadan olacaktır

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 19:10
  Permalink

  merhaba. herkese kolay gelsin… benim sorunum. ben xsellize reposunu ekleyemiyorum… kontrol ettim ekli değil… yeni eklemek istiyorum fakat ”verification erro” ”The requested timed out” diye hata veriyor… büyük küçük harf olayınada dikkat ediyorum… yukarıda verilen örnekteki gibi giriyorum adresi… sorun nedir çözemedim? ipastore’ u indirmek istiyorum fakat repoyu ekleyemediğim için yapamıyorum.

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 02:11
  Permalink

  Biraz uzak kalınca JB den olağan hatalara çözümü unutmuşum,farklı sunucu farklı cracker ‘ları denemeyi düşünemedim ayrıca bahsini ettiğin yöntemlerde sorunu çözmeme yardımcı oldu teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 01:54
  Permalink

  Uygulama anlaşılan doğru cracklenmemiş 25pp uygulamasını yükle cydiadan onun içinden bulduğunu yükle yada nette ipasını ara ifunbox vb ile atabilirsin

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 01:51
  Permalink

  Konu yanlış yerde ise şimdiden özür lakin ipastore içinden tapatalk 2 indirip kurduğumda çalıştıramıyorum Apple kullanıcı id pass istiyor malüm girince atıyor uygulamadan.Bir çözüm yolu var mıdır?

  Yanıtla
 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:18
  Permalink

  Gayet yalın bir anlatım bilgilendirme için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 23 Ocak 2013 tarihinde, saat 03:02
  Permalink

  Sunucuda sorun vardir muhtemelen yapilacak bir sey yok bu durumda ilerleyen saatlerde tekrar deneyebilirsiniz

  Yanıtla
 • 23 Ocak 2013 tarihinde, saat 02:56
  Permalink

  Ben az once yukledim yuklerken 3 tane kirmizi hata verdi ve uygulamayi acinca direk kapaniyor hic ilerlemiyor yardimci olur musunuz

  Yanıtla
 • 22 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:35
  Permalink

  Ben öbürkü çin olan programı yüklemiştim sorun ondan kaynaklana bilirmi şuan onu kaldırıp yeniden denicem ozamn olur galiba ..:/ yardımlarınız için tşkrler

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir