Yeni Apple TV reklamları atlayacak mı?

Apple TV aslında tam anlamıyla oturmamış bir sistem. Daha doğrusu henüz ilgiyi üzerine çekebilmek adına çok bişey yapılmış değil. Televizyona bağlanan küçük bir kutudan ibaret olan Apple TV yeni yeni özelliklerle kendini geliştirme niyetinde.

LCD TV desteğini sunan Apple TV, smart TV’lerin çoğalmasıyla daha aktif bir kullanım alanı yakalamayı hedefliyor. Bunun için de ilgi çekici özelliklerin iddia edilmesiyle kullanıcılar üzerinden geri dönüş analizi yapılıyor. Son söylediğim cümle benim tahminim olsa da aslında işlerin bu şekilde yürüdüğü de bir gerçek.

apple tv

Apple TV’nin yeni modellerinde reklam atlama özelliğinin olacağı duyumu teknoloji severleri heyecanlandırdı. Bazı reklamlar güzel ve izlenebilir olsa da genelde reklamları seyretmek vakit kaybı sayılabilir. 🙂

ABD’de reklam atlama özelliğini sunan uydu operatörü Dish’te reklam atlama özelliği kullanıcılara sunuluyor. Apple da bundan esinlenmiş galiba. Bir kötü haber de bu özelliğin premium müşterilere sunulabilecek olması. Apple TV’nin premium versiyonunu alanlar bu özelliği kullanabilecek.

Araya reklamlar koyup sonrada premium üyeler için kaldırma olayı aslında web’in tarihçesinde çok sık rastladığımız bir olaydı. iTunes radyoda da premium üyelere bu özellik sunulmuştu. Bir yanda reklamlar diğer yanda da para ver kurtul sistemi. Bakalım daha neler göreceğiz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir