Windows Live Messenger 15 Mart’ta Veda ediyor

Microsoft‘un Skype‘i satın almasının ardından, efsane anlık mesajlaşma servisi Live Messenger’ın da yerini bu servise bırakacağını biliyorduk. Ancak Microsoft, Live Messenger için bugüne kadar ne zaman kapanacağı bilgisi verilmemişti. Şirketten dün yapılan açıklamaya göre Windows Live Messenger 15 Mart’ta artık yerini tamamen Skype’a bırakıyor.

Geçiş sürecinde kullanıcılar Windows Live Messenger arkadaş listelerinin Skype girişi ile beraber otomatik olarak görüleceği, böylelikle arkadaşlar ile kesintisiz iletişimin bu servis üzerinden devam edeceği bildirildi. 15 Mart sonunda sadece Çin’de kullanılabilir olacak olan Windows Live Messenger en eski servislerden birisi olarak tarih oluyor.

skype messenger

Microsoft’un bir diğer açıklaması da Xbox 360 oyun konsolu sahipleri için yapılmıştı. Bu gelişmeler ile beraber artık Xbox’ta Skype deneyimini yaşayacak olan kullanıcılar bu yılın sonuna doğru oyun konsolu üzerinden sohbet etme imkanına kavuşacak.

Eğer sizler de Skype uygulamasının son sürümünü bilgisayarınıza indirir (mobil platformlar da dahil) ve Skype oturumunu Messenger bilgileriniz ile açarsanız bu geçişi tamamlamış, arkadaş listenizi Skype üzerinden görmüş olacaksınız.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir