Web Sayfasını Mobil Safari’den PDF Olarak Yazdırma

iOS cihazlarınız ile websiteleri gezerken beğendiğiniz içeriğe sahip sayfalara denk geldiğinizde bu içeriği saklayıp daha sonra okumak isteyeceğiniz anlar olabilir. Mesela hoşa giden uzunca bir yazı, yahut tasarımını beğendiğiniz bir sitenin görüntüsü vb. bir çok amaç için sayfayı kopyalama ihtiyacı duyabilirsiniz.

Sayfada yer alan içeriğin tümünü seçip kopyalamak bir çözüm olsa da hem uzun bir metini hem de resimlerin metin ile beraber kopyalanamaması istediğinizi alamamanız anlamına gelebilir. Bunu düşünen Cydia geliştiricileri sizler için gezilen sayfayı PDF olarak kaydetmenizi sağlayan ücretsiz bir Cydia Tweak‘i geliştirdi.

PDF Printer for Safari 1

PDF Printer for Safari isimli ücretsiz Cydia uygulamasının görevi yukarıda da bahsettiğimiz gibi gezilen sayfanın PDF olarak yazdırılmasını sağlıyor. Uygulamayı yükledikten sonra Mobil Safari‘de yazdırma seçeneğine PDF butonu ekleyerek ilgili sayfayı yazdırabilirsiniz.

PDF Printer for Safari 2

PDF butonuna bastıktan sonra sayfanın görüntüsünü alır ve istediğiniz bir görüntüleyici ile daha sonra bu dosyayı açabilirsiniz. iBooks uygulaması içinde PDF görüntüleme özelliği olduğundan dilerseniz bu tip görüntüleri arşivleyebilirsiniz de.

Uygulamayı indirme için Cydia arama kutusuna PDF Printer for Safari yazmanız yeterli, ücretsiz olarak yükleyip kullanabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir