Wall Street Journal: iPad Mini Seri Üretimde

ABD’nin medya devlerinden bir tanesi olan Wall Street Journal‘in iPhone ve iPad‘ler konusundaki yakın markajını ve bu alandan bizlere ilettiği haberlere sıklıkla şahit oluyorsunuz. Öne sürdüğü bir çok konuda da haklılığı zaman içinde ortaya çıkan WSJ’nin yeni haberine göre iPad Mini için seri üretime geçildi bile. Asya’da yer alan bileşen tedarik zincirlerine dayandırdığı haberinde WSJ, 7.85-inç ekrana sahip olacağı, daha çok Google Nexus 7 ve Amazon Kindle Fire HD gibi cihazlarla aynı segment ve rekabetçi fiyat politikası dahilinde düşünüleceği belirtiliyor.

Silikon Vadisi şirketi, Google Inc ve Amazon gibi şirketlere karşı rekabetçi politika çizgisinde kalmak adına iPad’in daha küçük versiyonu olan yeni bir tablet bilgisayarın seri üretimine başladığı, daha ucuz ve daha küçük bir iPad ile piyasadaki rekabete renk katacağını iletiyor. Haberin devamında iPad Mini‘nin 7.85-inç sıvı kristal ekran olacağı da belirtilmiş.

Wall Street Journal hafta başında da yine iPad Mini hakkında Foxconn’un Brezilyadaki fabrikasında seri üretimine başlandığını, 10 Ekimde davetiyelerinin gönderileceği, 17 Ekimde düzenlenecek olan etkinlik ile de lansmanının yapılacağını bildirmişti.

Öyle görülüyor ki bu ay Apple ve onu takip edenler için hayli hareketli bir ay olacak…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir