Unicom Şirketi 300 Bin Üzeri iPhone 5 Ön Siparişi Aldı

Çin’de halen ön sipariş ile satışa sunulmuş olan iPhone 5‘ler 14 Aralık’ta kullanıcılarına gönderilmeye başlanacak. Çin’de faaliyet gösteren operatörlerden Unicom bugüne kadar 300.000 adet iPhone 5 ön siparişi aldığını duyurdu. Hemen hemen aynı sayıdaki talep bir diğer operatör olan China Telekom’un da almış olduğu açıklandı.

MacWorld’ün bildirdiği China Unicom’un resmi blogu Sina Weibo’ya dayandırdığı haberde iPhone 5’in resmen satışa sunulacağı Cuma günü öncesi gelen taleplerin hayli memnun edici olduğunu bildiriyor. Aynı blogda belirtildiği üzere talebin daha yoğun olduğu şehirler olarak Guangdong, Shandong ve Shanghai şehirlerinden geldiği bildiriliyor.

china-unicom

Nüfus bakımından olsun, Apple markasına olan güvenden dolayı olsun Apple’ın büyük ümitler beslediği Çin piyasasının ön siparişlere verdiği tepki moralleri de yükseltiyor. Malum, Apple’ın bu son çeyrek itibari ile 40 Milyon’dan fazla iPhone satışı yapacağı düşünülüyor.

Bu Cuma Çin lansmanının ardından 21 Aralık günü iPhone 5, Barbados, Botsvana ve Vietnam gibi bir çok ülkede daha resmi olarak satışa sunulacak. Tabi 14 Aralık tarihi Türkiye’deki operatörlerin de iPhone 5’lerin resmi satışına başlayacakları gün olarak merakla bekleniyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir