Twitter uygulama bildirimlerini doğru kullanma

Twitter‘ın ücretsiz resmi iOS uygulaması, farklı görünüm ve özellikler sunan 3. parti geliştiriciler tarafından hazırlanmış ücretli uygulamalardan pek aşağı kalır yanı yok. Ancak Twitter‘ın resmi uygulamasını da gerektiği gibi doğru bir şekilde kullanan kişi sayısı da çok fazla değil. Özellikle iOS’un bildirim özelliği ile uyumlu Twitter uygulamasının bir çok bildirim metodu mevcut.

Ancak, ya Twitter uygulamasının ayarlarında biraz içerilerde kalmış olması veya bildirimlerin bu şekilde özelleştirilebilir olduğundan haberi olmayan kullanıcılar tarafından doğru bir şekilde kullanılmadığını düşündük. Bu yazımızda sizlere Twitter uygulamasının en güzel özelliklerinden bir tanesi olan bildirimlerin nasıl doğru bir şekilde ayarlanacağını anlatmaya çalışacağız.

twitter-bildirim-1

Twitter uygulamasını açıp hesabımıza girdiğimizde “Ben” kısmında yer alan ve resimde de gösterildiği üzere ayarlara ait simgeye tıklayıp açılan alandan “Ayarlar” menü öğesini seçelim.

twitter-bildirim-2

Kullanmakta olduğumuz hesapların olduğu ayarlar sayfasına geldiğimizde “Bildirimler” öğesine tıklayıp dilerseniz tüm gönderim şekillerine ait bildirimleri dilersekte bize gerekli olan metodlara ait bildirimleri aktif edebiliriz. Ancak “Tweetler” kısmının boş olduğunu göreceksiniz ki ilgili kullanıcı veya kullanıcıların seçilmemiş olmasından kaynaklanıyor. Bildirimleri alabilmek için hangi kullanıcılardan bildirim almak istiyorsak takip listemize girip tek tek bu kişilere ait Tweetler için aktifleştirmemiz gerekecek.

twitter-bildirim-3

Örneğin, Mehmet Yazıcı isimli takip listemizde olan kullanıcıya girdiğimizde resimde de görüleceği gibi kişisel simgesine tıkladığımızda açılan alanda “Bildirimleri aç” seçeneğine tıklayarak ilgili kişiye ait tweetlerin tarafımıza bildirilmesini de aktif etmiş olacağız.

Bu şekilde istediğimiz her bir kullanıcının profiline girip ilgili işlemi tekrarlamanız gerekecek. Artık Twitter’ın resmi uygulamasına ait bildirimleri bundan sonra almak istediğiniz gibi düzenlemiş olabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Twitter uygulama bildirimlerini doğru kullanma” için bir yorum

  • 13 Ağustos 2014 tarihinde, saat 12:33
    Permalink

    bu işlem pc den yapılabilirmi ?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir