Twitter Resmi Mobil Fotoğraf Filtreleri Geliyor

Facebook’un Nisan ayında satın aldığı Instagram bilineceği gibi geçtiğimiz günlerde Twitter desteğini geri çekti. Bu gelişmenin ardından Twitter’ın, mobil cihazlar için kendi fotoğraf filtresini kullanacağından bahsediliyordu. Bu konuda resmi açıklama Twitter’ın kendi resmi blogu üzerinden doğrulandı. Twitter kısa zaman sonra Android ve iOS mobil işletim sistemleri için fotoğraf filtrelerinin aktif olacağını duyurdu.

Henüz bahsedilen fotoğraf filtreleri kullanımda olmamasına rağmen bugün yahut yarın gibi kısa zaman süresi içinde Twitter mobil uygulamasının güncellenerek aktif olması bekleniyor. Fotoğraf filtreleri Instagram ve Snapseed uygulamalarındaki gibi olacağı düşünülüyor.

Twitter Fotoğraf Fltreleri

Twitter mesajına eklenecek olan yeni çekilecek veya kütüphanede yer alan resim istenirse bu filtreler uygulanarak kullanılabilecek. Twitter fotoğraf filtrelerinin şimdilik sekiz farklı filtreden oluşacağı belirtiliyor.

Filtreler dışında fotoğraf kırpma ve ışık konusunda fotoğrafı daha iyi hale getirme gibi işlevlerin de sunulacağı yeni özelliklele beraber tüm filtreler tek bir ekranda uygulamalı olarak gösterilecek. Aşağıda Twitter blogundan aldığımız konumuzla ilgili olan filtreleri görebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir