Turkcell iPhone 5 Ön Satışını Açtı

Geçen gün sizlere duyurusunu yaptığımız ve ülkemizdeki her üç operatörün de 14 Aralık tarihinde resmen iPhone 5 satışına başlayacağı haberini paylaşmıştık. Bu konuda ilk fiyat açıklaması Turkcell’den geldi ve 2149 TL’den ön satış ile iPhone 5 satışını da başlatmış oldu.

Peşin fiyatına 12 ay taksit kampanyası da açan Turkcell, tıpkı Bilkom’un iPad mini fiyatında olduğu gibi beklenenden daha düşük bir fiyat politikası ile iPhone 5‘leri satacak. Bunda internet basınında yer alan ve ürünlerin çok fahiş fiyata satıldığı eleştirileri ile 1800TL’ye farklı yollarla ülkeye sokulan telefonların etkisi olduğu düşünülüyor. Turkcell’in açıkladığı iPhone 5 fiyatlarından farklı kapasite seçenekleri de şöyle 32 GB’lık versiyonunun 2.479 TL’den, 64 GB’lık versiyonunun ise 2.829 TL.

Turkcell iPhone 5 Fiyatları

Ön siparişle Turkcell’den alınacak iPhone 5‘lerin dağıtımına daha önce açıklandığı gibi 14 Aralık 2012 tarihi itibari ile başlanacağı da ayrıca vurgulanıyor. Turkcell ayrıca her zaman olduğu gibi tarife seçenekli satış seçeneği de bulunuyor ancak tarifeler ve diğer ayrıntılar henüz sitesinde yer almıyor.

Şimdi gözler diğer operatörlerin açıklayacağı fiyat ve tarife seçeneklerinde olacak. Bir yandan da serbest piyasadaki iPhone 5 fiyatlarının seyri kullanıcılarının tercihlerini belirleyecek ancak bir kaç yüz lira için de insanların en azından GSM operatörlerinin vereceği garantili ürünleri tercih etmesi daha mantıklı görülüyor.

#Güncelleme:

Avea İletişim Merkezleri 14 Aralık’ta satışa sunulacak iPhone5 için ön talep toplamaya başladı. Peşin fiyatı 2.139 TL olarak belirlenen iPhone5 Avea İletişim Merkezleri’nde olacak.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir