TinyUmbrella 6.10.02 ile iOS 6.1 shsh kaydını alın

Bugün üçüncü kez güncellenen TinyUmbrella ile Apple’ın elini her zamankinden daha çabuk tutarak iOS 6.0.2 SHSH kaydını kapatması sonucu sadece iOS 6.1 sürümünün kaydını alabileceğiniz yeni sürümü 6.10.02 yayınlandı. SHSH kaydı dendiğinde ilk akla gelen araç olan TinyUmbrella, iOS 6.1 untethered jailbreak öncesinde, ilgili sürümün kaydını almanız için hata düzeltmeleri nedeniyle gün içinde defalarca güncellendi.

Eğer TinyUmbrella ile ilk kez tanışıyor ve SHSH kaydını ilk kez alacaksanız sizler için daha önce hazırlanmış olan SHSH Kaydı Nedir? Nasıl Alınır? konumuza bakmanızı öneriyoruz. Daha önceden cihazınızı jailbreakli olarak kullanıyor ve alınmış SHSH kayıtlarınız da mevcutsa bunları da bilgisayarınıza indirip yedekleme imkanını bu araçla bulabilirsiniz.

shsh kaydı nasıl alınır

Apple’ın son zamanlar sürüm imzalama işlemini yeni sürümün yayınlanmasının üzerinden pek fazla zaman geçmeden durdurduğunu hatırlatalım. Bu nedenle SHSH kayıtlarınızı şimdiden oluşturmanız gerektiğini vurgulamakta fayda var. TinyUmbrella 6.10.02 sürümünü indirme sayfası bağlanmızdan “Diğer Araçlar” başlığı altından indirebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir