Tanılar ve kullanım verilerini cihazınızdan silme

Özellikle iOS 6.0-6.1 evasi0n jailbreak‘in ardından bazı repolarda yer alan uygulamaların uyumluluk sorunları nedeniyle kapanma ve hatalar çok fazla olabiliyor. Bilineceği gibi bu veriler cihazınızda tutularak siz cihazınızı eşzamanlama yaptığınızda Apple’a bu veriler gönderiliyor. Aslında çok fazla yer kaplamasa da yine de hata raporlarının varlığından rahatsız olanlar için bir rehber hazırladık. Rehberimiz ile bu verilerin cihazınızdan nasıl silineceğini sizlere anlatmaya çalışacağız.

Cihazınız zaten jailbreak yapılmış olduğundan, eğer daha önce yüklenmediyse Cydia‘dan ücretsiz olan OpenSSH isimli uygulamanın yüklenmesi gerekiyor (bu nuygulama hakkında bilgiye ismine tıklayarak erişebilirsiniz). Bu cihazınıza SSH bağlantısı yapmak için gerekebilir. Bunun dışında FTP nitelemesine yabancı olmayanlar herhangi bir FTP programı, bu konuya yabancı olanlar iFunbox, iTools gibi cihazınıza bağlanma uygulamalarından bir tanesine sahip olmaları gerekiyor.

iPhone-5-siyah

Dilerseniz yine bir başka Cydia Tweak‘i olan iFile ile de cihazınız üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. Mühim olan cihazınızın dosya sistemine erişecek bir araca sahip olmanız. Her şey hazır ve işlemlere başlamak istiyorsanız tek yapmanız gereken aşağıdaki videomuzu izlemek ve adımları aynen uygulamak. Kolay gelsin.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir