Switchy ile Daha Farklı Uygulama Geçiş Alanı

iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz Cydia Tweak‘leri arasında kaliteli uygulamaları arayıp bulmak hayli zor. Bizler de bu konuda çok sıkıntı çektiğimizden denk gelen ve kalitesine inandığımız uygulamaları sizlere tanıtmaya çalışıyoruz. Jailbreak‘li cihaz sahiplerinin ayrıcalıklı olarak yararlandıkları Cydia uygulamaları arasında Switchy isimli güzel bir uygulamayı sizlere tanıtmak istiyoruz. Uygulamanın görevi tam olarak, çoklu uygulama alanına (multitasking) çok daha farklı bir göünüm kazandıran, arkada çalışan uygulamaları alt alta iki sıra halinde görebileceğiniz şekle getiriyor. Ayrıca diğer sekmelerinde iPod ve ses ayarını da aynı sayfada görüntülemenizi sağlıyor.

switchy cydia tweak

Diğer sekmesinde de ayarlara giriş için bir kısayol ve arkada çalışan uygulamaların tümünü kapatabileceğiniz kısayol yer alıyor.

switchy cydia tweak switchy cydia tweak

Uygulamayı Cydia‘da 1$ karşılığında satın alabilir ve çoklu görev alanının daha farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada Zephyr kombinasyonu ile de gayet kullanışlı olarak çalıştığını söyleyebiliriz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Switchy ile Daha Farklı Uygulama Geçiş Alanı” için 14 yorum

 • 06 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:22
  Permalink

  Multitasking tweak’leri arasında farklılık yaratan başka bir uygulama denemeye değer diye düşünüyorum,bilgilendirme ve paylaşım için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 19:14
  Permalink

  bu arada 4 ayrı repodan indirdim yine safe mode sorunu verdi 4. hatta tlfn açılmadı just boot yapmak zorunda kaldım. Aslında buraya açık açık taşıdım lakin cydia ile ligli bir çok video mevcut fakat önemli olan cydiayı nasıl sağlılık bir şekilde kullanırız kullanmalıyız belki bir kaç kişide benim gibi sorunla karşılaşmıştır burdan yararlanırlar diye sizi rahatsız ediyorum mehmet bey.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 19:10
  Permalink

  Şöyle anlatayım benim bundan önce 5.1.1 cydiayı Untethered olarak uzun bir süre kullandım sonra ios güncelemelerindeki 1’i kaldırdım yapmaz olaydım tlfn kendine gelemedi itunes ten de restore edemedim update istedği için sonra 6.0 mecburen update edip 6.0’a daha sonra da 6.0.1 e geçtim dün akşamda tethered olarak cydiayı kurdum sonra ilk olarak sitenizdeki cydia uyuglamalarına girip zephyr ile senkronlu çalşıyor dediğiniz tweakı cydidan indirm kurdum yani daha yeni cydia yaptım telefonu 🙂

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:42
  Permalink

  Uygulamaların crackli versiyonları değişik repolar ekleyerek lede edilebiliyor ben de o açıdan söylemiştim. Siz de genel bir sistem sorunu var anladığım kadarıyla genelde bu tür sorunların direk bir çözümü yok restore dışında. Sadece, mesela iOS güncellemesini bildiren ve ayarlar simgesinde “1” rakamı gösterilir ki bunu kaldırmak için yapılan işlem sürümü farklı göstermek amacını taşır ama bu seferde mevcut uygulamalarda kapanma sorunu yaşatabilir. Bunun gibi bir şeyler yapmış olabilimisiniz bilemiyorum.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:41
  Permalink

  bi sorumda zephyr’ı bir çok repodan yükleyebilme imkanımz var lakin sorum şu repolar arasındaki anı sürümdeki zephyr’lerde farklılıklar olabilir mi ör; bir repodan ndirmiş olduğum zephyr safe moda atarken insanly reposundan indirdiğimde böyle bir porblemle karşılaşmıyorum nedeni ne olabilir. ?

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:39
  Permalink

  Bu arada sitenizden görüp yüklediğim anyring uygulaması da açılıyor biraz sonra kapanıyor.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:37
  Permalink

  Crack ile ilgili dediniz ya onu diyorum ayrıca bu uygulama ile zephyr senkron olarak çalışmıoyr her kullanmamda safe moduna geçiyor. Craklı olmasından dolayı dediniz ya hani ne çözümü var mı onu bilmiyorum.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:29
  Permalink

  Bu uygulamada istenen özellik var ayrıca crack derken neyini öğrenmek istiyorsunuz.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:25
  Permalink

  bu crack ile bilgi alabileceğim bir yazınız varsa okuyup bilgi alabilirm tam anlamıyla bilmiyorum.

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:24
  Permalink

  Ya aslında bana tek tuşşla tüm apps kapatıcak bir cyda tweak ı lazım var mı safe mode almadan zephyr ile senkronlu olarak çalşıabilen

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:17
  Permalink

  Crackli ise onunla ilgilidir…

  Yanıtla
 • 07 Ocak 2013 tarihinde, saat 17:14
  Permalink

  Zephyr i yükledim fakat safe mode geçiyor :S var mı bir çözümü

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir