SubtleLock ile iPhone kilit ekranını daha da genişletin

iOS cihazlarının hepsinin birden evasi0n iOS 6.0-6.1.2 jailbreak aracı ile beraber jailbreak imkanına kavuşması ile beraber yeni ve eski kullanıcılar Cydia‘da yer alan ve cihazı daha da özelliştirme imkanı tanıyan tweak’lerin araştırmasına girmiş durumdalar. Bir çok platformdaki sorular hep “jailbreak yaptım şimdi ne yüklememi önerirsiniz?” cümlesinde kesişiyor. Biz de elimizden geldiğince sizlere denk geldiğimiz veya yeni çıkan jailbreak tweak‘lerini tanıtmaya devam ediyoruz.

Şimdiki konuğumuz SubtleLock isimli basit ama güzel bir tweak olarak blogumuzda yerini aldı. iPhone’larınızın kilit ekranı zaten mümkün olduğunca büyük bir boş alana sahip. Bu alan başka cydia uygulamaları ile beraber (widget’ler gibi) kullanmak için yeterli, ancak yine de saati gösteren kısım size de biraz fazla yer kalıyor gibi gelebilir.

SubtleLock

Bu durumda SubtleLock’ın görevi de tam bu noktada başlıyor, bu küçük tweak size iPhone ekranınızda ortalama 100 piksellik bir alan daha kazandırıyor. Böylece kilit ekranına atadığınız arkaplan’ın da daha hoş görünmesini sağlıyor. Her ne kadar başka cydia uygulamaları ile saati kilit ekranından tamamen kaldırabiliyor olsanız da buna ihtiyaç duyup alanı biraz daha tasarruflu kullanmayı sağlayabilirsiniz.

BigBoss reposunda 1$ fiyatı ile sahip olabileceğiniz SubtleLock’ın sizin için gerekli bir uygulama olduğuna inanıyorsanız satın alabilirsiniz. Gerçi bu kadar basit ve işlev bakımından neredeyse sıradan sayılabilecek bir uygulamanın ücretli olması ilginç olsa da geliştiricisinin kendi emeğine biçtiği fiyata da saygı duymak durumundayız.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

SubtleLock ile iPhone kilit ekranını daha da genişletin” için bir yorum

  • 02 Mart 2013 tarihinde, saat 18:07
    Permalink

    Güzel uygulama ama ben ücretsiz olanını indirip kurdum.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir