Sony “Basçek” aksesuarları ile akıllı telefonları kameraya dönüştürecek

Akıllı telefonlarda hiç kuşkusuz en önemli özelliklerden birisi de kameraları ve sundukları kaliteli fotoğraf çekimleri. Her ne kadar fotoğraf makinelerine ihtiyacımız gün geçtikçe azalsa da bazen daha kaliteli bir fotoğraf çekimine ihtiyaç duyuyoruz. Alpha Rumors, Sony’nin bu tarz aksesuar çalışması olduğunu ve hatta şöyle birşey deyip ürüne ait resimleri de paylaşmıştı. İlk olarak paylaşılan resimler düşük çözünürlükteydi ki meraklar artınca şimdi de ürüne ait yüksek çözünürlüklü görüntüyü de paylaştı.

sony lens kamera

Üstelik kamera aparatı sadece sensör ve lensten ibaret değil. Üzerinde SD kart ve gerekli işlemci gibi ayrıntılar da barınıyor. Akıllı telefonunuzun arka paneline yerleştirip telefonun vizörü gibi bir işlevi üstelendiğini görebiliyorsunuz. Hatta bu ürünler sadece 1 adet değil. Birkaç farklı modeliyle aynı anda kullanıcıyla buluşabileceği belirtiliyor.

Sony, Samsung Galaxy Camera‘ya benzer ürünlerle bu pazarda bende varım diyecek. 10x zum f/3.3-5.9 G lens ve 18 megapiksel CMOS sensör gibi bazı seçeneklerin bulunacağı cihaz, teknoloji severleri şimdiden meraklandırmaya yetecek cinsten. 20Mp kamera çözünürlüğü, Exmor R sensör ve f/1.8 Carl Zeiss lens kullanılacağı da gelen haberler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir