Sn0wbreeze Jailbreak Aracı ile Custom Firmware Oluşturma

Sim kilitli iPhone‘lar için en önemli mesele iOS sürüm yükseltmeleri ile beraber Baseband diye adlandırılan Modem Firmware sürümün yükselmesidir. Halen cihazlarını Ultrasn0w Unlock ile kullanan veya Gevey gibi turbosim aparatları ile unlock yapıp kullanmakta olan kullanıcılar için iOS sürümünün öneminden daha çok baseband sürümü gelir.

Sn0wbreeze jailbreak aracının bir çok fonksiyonu olmakla beraber Custom Firmware diye adlandırılan kişiselleştirilmiş iOS sürümü hazırlamak gibi önemli bir işlevi var. Sn0wbreeze ile hazırlanan IPSW dosyası sayesinde ilgili sürüme cihazımızın iOS sürümünü yükselttiğimizde baseband sürümünü korur ve sim kilitli cihazımızı halen kullandığımız metodlarla kilitlenmeksizin kullanabileeğimiz şekilde iOS sürümünü güncelleriz.

Sn0wbreeze Jailbreak ve Custom Firmware Oluşturma

Yazımızın devamında paylaştığımız video’dan yola çıkarak iOS sürüm yükseltmelerinde kullanacağımız orjinal IPSW dosyası yerine Sn0wbreeze ile hazırlanacak olan iOS IPSW dosyasının nasıl hazırlanacağını ve sonrasında cihazınızdan sürüm yükseltme işleminin nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir