Şimdi iTunes’tan Film Satın Alma ve Kiralama Devri

Bugün güncellenen iTunes içeriği ile beraber ülkemizin sanatçıları ve onların eserleri de artık iOS ve iTunes kullanıcıları ile buluştu. iTunes Store Müzik‘in yanı sıra bugünden itibaren artık Türkçe filmler de iTunes Store: Film kısmında yerini aldılar. Böylelikle beğenilen filmleri kullanıcılar isterlerse satın alacak isterlerse de kiralamak sureti ile filmleri izleyebilecekler.

Eski film kiralama alışkanlıklarımızı da değiştirecek olan iTunes Film Mazağası sekmesi bir çok kullanıcının en sık ziyaret edeceği kısım olacak gibi. 3-4TL fiyatlarla kiralama imkanı bulabileceğiniz bir çok Türk ve yabancı yapım film elinizin altınızda olacak.

itunes-magaza-turkce-film-2

Uygun fiyatları ile Müzik’ten daha çok tutulacak gibi görünen iTunes Film Mağazası özellikle kış günlerinde evlerimizde kapandığımız düşünülürse iyi bir seçim olacak gibi görünüyor.

itunes-magaza-turkce-film-1

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Şimdi iTunes’tan Film Satın Alma ve Kiralama Devri” için 4 yorum

 • 05 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:50
  Permalink

  Dil değişikliği facebook’da işe yarıyor ama bunda tutmadı. Ülke lokalizasyonunu değiştirmek gerekir.

  Yanıtla
 • 05 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:47
  Permalink

  Eğer sinemalar ile aynı zaman dilimi ( en erken 1-2) içinde yayınlanırsa filmler evet dediğiniz olabilir. Ama film sayısı çok ama çok az şu an, gittikçe artarsa belki eski filmler normal fiyatlara iner. Kaya filmini tv’lerde bile izledik satışı, 16,99 kirası ise 3.99. Bu fiyatlar amerikan doları cinsinden bize yansıması değil mi? Amerikalıda bu fiyata filmi satın alıyor. ben bir dili değiştirip bakayım aklıma gelmişken 🙂

  Yanıtla
 • 05 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:34
  Permalink

  Soylediklerinize katiliyorum, sadece iyi bir baslangic malum sirketlerle anlasmalar yapildikca sezon filmleri konusunda gelismeler olacaktir. Ama satin alma fiyatlari daha da yukselebilir.

  Yanıtla
 • 05 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:30
  Permalink

  Birçok insanın hevesle saldıracağını ama sonra da duraksayacağını düşünüyorum. Film meraklıların artık evlerinde sınırsız ve yüksek megabitli netleri var. Film indirmek çokkolay oluğu gibi altyazısı içinde çok beklemiyorsunuz. Bununla birlikte mağazada ki satıştak filler çok ama çok pahalı. 2011 real steel filmi 18.99 tl. Bu fiyatlara alışveriş yapılmaz. Kiralama kuralları da çok abes. Hiç oynatmazsan 1 ay, eğer oynatırsan filmi 2 gün içinde seyretmelisiniz. Seyahatlerde belki oda belki bir iki tane kiralama yapılabilir. Ama vizyon filmleri yok ki. En yakın vizyon filmi olarak prometheus gördüm. Onuda seyretseniz ne olur seyretmeseniz.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir