Sim Kilitsiz iPhone 5 Satışları Amerika’da Başladı

Avrupa piyasasının aksine Amerika’da sim kilitsiz iPhone 5 satışları dün itibari ile ancak başlayabildi. Tabi sim kilitsiz iPhone 5‘lerin satışının bu kadar gecikmesi Amerika’da bulunan GSM operatörlerinin sözleşmeli satışlarını bir süreliğine korumak adına geciktirildi.

Bundan böyle Amerika’da yaşayan kullanıcılar Apple Store’lardan iPhone 5‘lerini sim kilitsiz olarak alabilecekler. 16GB versiyon unlocked iPhone 5 fiyatı $649 olarak sunuluyor. 32GB ve 64GB modellerin fiyatları da $749 ve $849 olarak belirlenmiş. İlk olarak MacRumor isimli blog tarafından farkedilen sim kilitsiz iPhone 5 satışının dün açıldığı bildiriliyor.

Sim Kilitsiz iPhone 5 Satışı Amerikada Başladı

Henüz Türkiye’de astronomik fiyatlardan satışa sunulmuş olan iPhone 5’in resmi olarak (distribütörler üzerinden) ne zaman geleceği hususunda da herhangi bir gelişme yok.

Zaten üretimde yaşanan sıkıntı nedeniyle her zamanki Apple ürünlerinden biraz daha geç ülkemize girecek olan iPhone 5 meraklıları tarafından ilgi ile bekleniyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Sim Kilitsiz iPhone 5 Satışları Amerika’da Başladı” için 2 yorum

 • 30 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:40
  Permalink

  Bilindiği gibi üretim sıkıntısı var, alıp satıcılar da bu sıkıntıyı arttrırıyor o nedenle bir süre daha böyle gider.

  Yanıtla
 • 30 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:35
  Permalink

  Hocam dediklerine göre kişi başı bir tane iphone veriliyormuş yani daha fazla satın alamiyormuş.Bu doğrumu ? ve doğruysa ne kadar süre ile böyle dewam edecek haberiniz varmı acaba ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir