Samsung’un ilk Tizen’li Kamerası Çıkıyor

tizen
Samsung’un kolları sıvayarak bir süredir kendi işletim sistemini oluşturmak için çalışıyordu ve yeni Samsung mobil işletim sistemi olan Tizen ile ilgili süpriz haberler teknoloji gündemine gelmeye devam ediyor.

Samsung, yapmış olduğu açıklamalarda Tizen’nin sadece akıllı cep telefonlarımıza gelmeyeceğini, Tizen işletim sistemi ile çalışan bir kamera yapacaklarını ve bu yenilikçi Tizen kamerasını ilk defa önümüzdeki günlerde şirketin Kore’de yapacağı etkinlikte tanıtacağını duyurdu.

Kore’de gerçekleşen Tizen Devloper Summit’te gösterilen NX300M, Tizen Camera Platform üzerinde aktif olarak çalışıyor. Tizen teknolojisi ile çalışan kameralar, daha hızlı açılış gerçekleştirerek, kullanıcılarına çok daha kaliteli bir kemara deneyimi sunuyor.

Samsung’un gerçekleştirmiş olduğu etkinlikte, Tizen işletim sistemi ile ilgili akıllı cep telefonları modelleri ile ilgili de ipuçları verdi. Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefonlar, 2014 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması tahmin ediliyor. İlk beta yayınında Tizen 2.2.1 ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenirken yılın üçünçü çeyreğinde ise Samsung, Tizen’nin sürümünü 3.0’a yükseltebilecek. Tizen 3.0 versiyonunda ise gelişmiş 3D işleme moturu ve 64 bit desteği gelmesi düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir