Samsung’tan Galaxy Core Plus

Samsung, geçtiğimiz günlerde Tayvan’da gerçekleştirmiş olduğu tanıtımlarda, orta ölçekte olan yeni bir ürününü tanıttı.

Samsung Galaxy Core Plus olarak isimlendirilen orta seviyede performans sunan Galaxy Core Plus akıllı telefonunun lansmanını yaptı. Bu model Galaxy Core’un bir farklı versiyonu diyebiliriz. 4.3 inç ekranı ile dikkat çeken telefon, 800 x 480 piksel çözünürlükte gelişmiş bir ekrana sahip.

Galaxy Core Plus, 5 megapiksel arka kamera ve VGA ön kamera bulunduruyor. İşlemci olarak 1.2 Ghz hzında performans gösteren çift çekirdekli bir işlemci kullanılıyor. MicroSD kart desteğininde yer aldığı bu modelde, Bluetooth, Wi-Fi- NFC gibi bağlantı özellikleri yer alıyor. Samsung Galaxy Core’un donanımsal özelliklerden farklı olarak 768 MB ram yer alıyor ve 4 GB’lık depolama kapasitesi bulunuyor. Samsung Galaxy Core Plus işletim sistemi olarak Android 4.2 kullanıyor.

Samsung, Galaxy Core Plus akıllı telefonunu alanlara beraberinde 50 GB Dropbox hediye ediyor. Telefon ilk olarak Asya kıtasındaki kullanıcılara daha sonra uluslararası piyasaya sürülmesi tahmin ediliyor. Cihazın fiyatı ise 270 dolar olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir