Samsung Galaxy S 4 Full HD ekran ile gelecek

Güney Kore merkezli elektronik devi Samsung Electronics, bu yılın ilk çeyreği itibariyle Samsung Galaxy S 3 akıllı telefonunu güncelleyeceği belirtiliyor. Yeni cihaz muhtemelen Galaxy S 4 olarak 5-inç, 1080p full HD ekran ile gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy S 4’ün öne çıkan diğer özellikleri arasında 4 çekirdekli işlemci ile beraber çok ses getirmeye hazırlandığı diğer söylentiler arasında.

AMOLED teknolojisi içeren full HD Galaxy S 4 şirketin takvimine göre yılın ilk çeyreğinde teknoloji sahnesinde boy gösterecek oluşu Apple‘ın da ürün stratejisini belirlemekte önemli rol oynaması bekleniyor.

galaxy s iv

AnandTech, geçen hafta CES teknoloji fuarından görüntüler sunarken Samsung’un AMOLED yol haritasına dair örnek bir grafik sundu.

Samsung AMOLED CES 2013

Grafikte de görüleceği üzere şirketin ilk tam HD AMOLED ekrana sahip cihazı için bu yılın ilk çeyreği hedef olarak gösteriliyor. İddialar arasında Samsung’un yeni AMOLED revizyonlar üzerinde yeni bir malzeme kullanarak yüzde 25 enerji tasarrufu üzerinde çalıştığı da bildiriliyor.

Samsung Pazartesi günü açıkladığı satış rakamlarında amiral gemisi Galaxy S III‘ün 30 milyon, Galaxy S serisine ait tüm telefonları için de 100 milyon birim satıldığını duyurmuştu.

Reuters’ın da kendi kaynaklarına dayandırdığı haberinde Galaxy S IV‘ün 2GHz dört çekirdekli Exynos işlemci işlemci, 2GB RAM ile 13 megapiksel kameraya sahip olacağı i5-inç’lik “bükülebilen kırılmaz ekran” ile gelebileceğine yer verdi. Ekran olasılıkla tam HD (1.920-ile-1, 080) ve inç başına 440 piksel olabileceği, Galaxy S III 306 ppi ve iPhone 5’in 326 ppi ekrana sahip olduğu düşünülürse piyasadaki piksel yoğunluğu en yüksek cihaz olacağı söyleniyor.

Söylentiler ilerleyen günlerde doğrulandığında aynı şekilde Apple’dan da tepkilerin gelmesi kaçınılmaz olacağını düşünüyoruz.

Mart ayında Japon blogu Macotakara Apple’ın 1600-ile-960 veya 1.280-ile-960 piksel çözünürlüğe sahip yeni bir beş inçlik iOS cihaz üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Aynı şekilde Apple haber blogu gizmo da bu yıl içinde aynı düşünceyi paylaşmıştı.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Samsung Galaxy S 4 Full HD ekran ile gelecek” için 2 yorum

 • 16 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:09
  Permalink

  Çok iyi sattı Samsung Galaxy S 3, daha dün elimdeydi ve kullandım iOS’un ne büyük bir nimet olduğunu anladım 🙂 işletim sistemi farkı çok büyük hiç bir donanıma değişmez insan.

  Yanıtla
 • 16 Ocak 2013 tarihinde, saat 12:50
  Permalink

  buda tutmaz bu android işletim sistemi değişmedikçe kesinlikle bir başarı sağlıyamazlar en büyük eksiği işletim sistemi. Hiç bir zaman verim alınamıyor mahlesef.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir