Samsung Galaxy S 3 iPhone 4S’i Geçti

Strategy Analytics şirketinin yapmış olduğu bir araştırmaya göre yılın üçüncü çeyreği baz alınarak hazırlanan rapora göre Samsung‘un amiral gemisi Samsung Galaxy S 3, iPhone 4S‘i geçerek en çok satan akıllı telefon oldu. iPhone 4S’ten yaklaşık olarak 1.8 Milyon adet daha fazla sattığı duyurulan raporda aynı mücadelenin iPhone 5 ile Samsung Galaxy S 4 ile yaşanacağı bekleniyor.

Apple’ın özellikle Steve Jobs’un ölümünden sonra hem moral hem de ortaya koyulan ürünler bazında yaşadığı sorunların büyük etkisi olmakla beraber iPhone 5 beklentisi ile iPhone 4S satışları azalmıştı. Samsung’un bu süreci çok iyi değerlendirdiği görülüyor.

iphone 4s samsung galaxy s3

iPhone 5‘in bugüne kadar 6 Milyon satıldığı düşünülürse aslında iPhone 4S‘i sollayan Samsung Galaxy S 3‘ün bu ayrıntı sayesinde rakibini geride bırakmış oldu. Apple üçüncü çeyrekte 16.2 milyon iPhone 4S satışı karşısında Samsung Galaxy S 3’ün 18 Milyonluk satışı onu en çok satılan akıllı cihaz konumuna da yükselmesini sağladı. Tabi bu hesapların dışında kalan ve iPhone 5’in 6 Milyon adet satılmış olduğunu tekrar hatırlatalım.

Ancak ne olursa olsun burada Samsung’un başarısı yadsınamayacak bir gerçeklik olmakla beraber gelecek günler iPhone 5 konusunda Apple’ı tekrar liderliğe alacak mı merak konusu olacak.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir