Samsung bir kategoriye daha elveda dedi

Samsung birçok kategoride ürünler hazırlamaya çalışıyor. Kendi kendine bir yarış içerisinde. Hemen hemen her kategoride olma derdinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir ürünü satın almışken kısa bir süre sonra yeni modelini tanıtması, kullanıcı açısından hoş karşılanmıyor. Çünkü aldığı cihaz çok çabuk eski model olmuş oluyor.

Masaüstü bilgisayar kategorisinde de geçmişten beri bir çılgınlık içersindeydi samsung. Ancak ben hiç hatırlamıyorum ki bu kategoride başarılı oldu. Daha geçtiğimiz günlerde en yeni masaüstü bilgisayar modelini tüketicinin beğenisine sunmuştu. Samsung, Ativ One 5 Style ile iddialı da sayılabilecek tanıtımlar yapılmıştı. Hal böyle iken hiç beklenmedik bir hamle geldi samsung’tan. Bir daha masaüstü bilgisayar kategorisinde yeni bir ürün çıkarmayacağını açıkladı. Tabiki bu kararın alınmasında hiç kuşkusuz masaüstü bilgisayar satışlarının bir hayli gerilemiş olması yatıyor.

Samsung Ativ One 5 Style

Şirketin kaynaklarını artık mobil kategorideki cihazlara aktaracağı gelen bilgiler arasında. Bu hamle için doğru zamanın beklendiği, şeklinde açıklamalar da yapılmış. Hatta tuhaf bir iddia bile vardı; Galaxy S4 PC adında yeni ürünler gelebilir şeklinde. Tabiki bu son gelişmelerle birlikte bu da puff oldu gitti…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir