Samsung Apple’dan Kopya Mı Çekiyor?

Samsung, geçtiğimiz günlerde geliştirmiş olduğu 64-bit cep işlemcisi oldukça tartışma konusu oldu ve teknoloji gündeminde Samsung Apple’dan kopya çekiyor söylentileri dolaşmaya başladı, sizce kim haklı?

Samsung’un 64 bit mobil işlemci teknoloji üzerinde uzun süredir çalıştığını hepimiz biliyorduk fakat şirketin bu çalışması Apple’dan kopya çektiği anlamına mı geliyor ? İnternet dünyasında özellikle Cnet gibi bazı internet siteleri, Samsung’un Apple’ın çalışmalarını yakından izlediği ve sistemlerini kopyalamaya başladığını altını çizerek vurgulamaya başladılar. Apple’ın akıllı cep telefonları için geliştirmiş olduğu 64 bit işlemcisi doğru fakat bilgisayarlarda da  bu teknoloji kısa zamanda ortaya çıkacak ve konuda Samsung, kendisine özel bir çalışma programı oluşturdu.

apple-samsung

Samsung Electronics yöntemin kurulu başkanı olan Stephen Woo ise, dolaşan kopyalama dedikoduları ile ilgili Seul’daki etkinlikte çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda değerlendirmenlerie 64 bite geçiş çalışmasında iki farklı strateji geliştirdiklerini belirtti. Samsung, Arm tasarımını temel olarak görüyor ve bunun üzerinden optimize çalışmaları yaparak 64 bit tasarımını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Aslında Samsung, Apple’dan kopya çekmiyor, Arm 64 bit teknolojisine geçmek için daha kısa bir yol arıyor dersek daha doğru olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir