Samsung 2013 CES Fuarına Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük telefon ve akıllı cihaz üreticileri arasında yer alan Samsung 8-11 Ocak 2013 tarihinde Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2013‘e hazırlık yapıyor. Galaxy S 3‘ün başarısının ardından yeni bir ürün sinyali veren Samsung bu izlenimi verecek olan bir mini reklam yayınladı. Apple’ın da önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde 7. nesil bir iPhone açıklayacağı düşünülse de bunu kanıtlayacak herhangi bir emare bulunmuyor.

Reuters’ın gündeme getirdiği ve Samsung IV‘in eğilip bükülebilen esnek yapıya sahip bir kırılmaz yapı ile gelebileceğini duyurmuştu. Diğer söylentilerde ise Samsung Galaxy S4‘ün 13 megapiksel kamera, dört çekirdekli işlemci ve büyük ihtimalle 5-inç HD ekran ile gelebileceği tartışmaları yapılıyor.

Samsung Galaxy S4 esnek ekran

Bilineceği gibi Samsung geçtiğimiz Mayıs ayında Galaxy S3’ü özel bir etkinlikle tanıtmış aynı şekilde gelecek yıl için Galaxy S4’ü de tanıtabileceği ihtimaller dahilinde.

Apple cephesinde ise küçük bir kaç haber dışında 7. nesil iPhone için herhangi bir ipucu bulunmuyor. Cupertino şirket bilineceği gibi henüz çok yeni olmak kaydı ile ABD’de sim kilitsiz iPhone 5 satışlarına başladı. Yıl sonuna kadar da 100 ülkede 240 operatöre ulaşma sözünü vermişti.

Bu nedenle Apple’ın CEO’su Tim Cook ilerleyen süreçte Samsung’un hamlesini görüp ona göre yeni ürün lansmanını şekillendirebilir. Bu da demek oluyor ki önümüzde en az 7-8 ay var. Tabi yakın zamanda yeni iPad (iPad 3)’in kısa sayılabilecek bir süre de eskiyerek yerini iPad 4’e terketmesi gibi sürpriz de olabilir. iPhone 5S dedikodları ve bugüne kadar çıkan haberlerde deneme üretimi ve farklı iç tasarım konuları dışında herhangi bir gelişme olmamıştı.

Samsung cephesinden bu konuda yeni gelecek haberleri hep beraber takip ediyor olacağız.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir