RSS Haber Başlıklarınız OS X Bildirim Merkezinde

iOS cihazlardan Mountain Lion‘a transfer olan özelliklerden en güzeli ve en önemlisi nedir diye sorulsa bir çoğumuz bu soruya “Bildirim Merkezi” cevabını verecektir. Tıpkı iOS cihazlarını kullanır gibi OS X sistemimizde yer alan bildirim merkezinden Tweet atabilir Facebook güncellemelerini yapabilir ve bildirim merkezinde yer alan uygulamalara dair bildirimleri anlık olarak alabiliriz.

Henüz OS X için yeni sayılabilecek bir uygulama olan bildirim merkezi uygulamaları da pek fazla bulunmamakla beraber Apple geliştiricileri yavaş yavaş ücretli/ücretsiz uygulamaları bizlerle buluşturuyor.

Reader Notifier

Peter Kalman isimli Mac geliştiricisinin bizlere kazandırdığı “Reader Notifier – RSS notifications” isimli uygulama da yeni uygulamalardan bir tanesi. Mac App Store’dan yazımızın sonundaki bağlantısından indirebileceğiniz “Reader Notifier” abonesi olduğunuz ve Google Reader’a ekli olan sitelere ait haber başlıklarını bildirim merkezinize taşıyor.

Reader Notifier

Uygulama çok küçük bir uygulama ancak özellikle ilgi alanlarınıza göre sıklıkla takip ettiğiniz sitelerin son haberlerini bildirim merkezinde anlık olarak takip etmek, gerektiğinde buradan haber detayına gitmek gayet güzel olacaktır. Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırıp Google Reader hesabımıza bir kere giriş yaptıktan sonra kendisini otomatik olarak bildirim merkezine atayan “Reader Notifier”i dilerseniz Mac’inizi her açtığınızda otomatik olarak açılacak ve servise bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Reader Notifier

Google hesabınıza eklemiş olduğunuz sitelere ait RSS haber akışı artık bildirim merkezinizde. Uygulamayı Reader Notifier – RSS notifications bağlatısından direk Mac App Store üzerinden indirip keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir