Rich Text for Mail ile benzersiz eposta’lar hazırlayın

Blogumuzun takipçileri arasındaki bir kullanıcımızın sorusunu üzerine, sizleri de bilgilendirmek amacı ile hem soruya yanıt hem de uygulamayı sizlere tanıtmak amacı ile küçük bir anlatım hazırladık. Arkadaşımızın sorusu “iOS cihazım ile epostalarımı farklı yazı fontu ile hazırlaya bilirmiyim?” olmuştu. Farklı bir kaç uygulama olmasına rağmen bu konuda önerebileceğimiz en iyi uygulama şüphesiz Rich Text for Mail olacak.

Uygulama, standart iOS eposta uygulamasının sistemine yeni özellikler kazandırarak istediğiniz font, yazı tipi, renk ve highlight vb. hemen hemen yazı ile aklınıza gelebilecek tüm fonksiyonları kullanabilmenize olanak tanıyor.

rich text for mail iOS app

Tabi uygulama sistemle ilgili olan bir uygulama olması sebebiyle sizin de anlayacağınız gibi jailbreak yapılmış iOS cihazları için Cydia‘dan yüklenen bir Tweak olduğunu söylememize gerek yok sanıyoruz.

Uygulama BigBoss reposunda 4.99 dolar fiyatı ile satılmakta olup ödeyeceğiniz miktarı son kuruşuna kadar hakeden bir uygulamadır. Bu nedenle satın almaktan kaçınmanız gerekmeyecek. Dilerseniz kullanımı zaten basit olan uygulamayı kısaca tanıyalım;

rich text for mail

Uygulamayı yükledikten sonra eposta uygulamasında yazı alanına parmağınızı kısa süre basıl tutup çektiğinizde action menu açılacak ve menü sağ ok’una tıkladığınızda “format” kısmı karşınıza gelecek. Bundan önce onun yanında yer alan diğer kısayolları da kullanabilirsiniz. İster yazı fontu değiştirebilir, isterseniz aynı yazıda bir çok font içeren keliemeler kullanabilir yahut farklı renklendirmeler vb. bilgisayarınızdaki yazı uygulamasında gibi rahat çalışabilirsiniz.

rich text for mail

Format kısmı sizin her türlü ihtiyacınıza uygun font seçenekleri ile dolu olduğunu görünce iOS cihazlarınızdan eposta yazmaktan daha çok keyif alabileceğinizi sanırım söylememize gerek yok. Bu arada farklı repolarda kırılmış versiyonlarını da bulmak mümkün…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Rich Text for Mail ile benzersiz eposta’lar hazırlayın” için 2 yorum

 • 08 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:57
  Permalink

  watermark diye arama yapın ilgili uygulamaları göreceksiniz

  Yanıtla
 • 08 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:52
  Permalink

  hazır sorulara cevap veren biri varken ben de bir şey sormak istiyorum

  appsotre ya da cydia üzerinde iphonede çektiğimiz fotolara

  resmin ortasına güzel bir şekilde imzamızı, logomuzu,

  ekleyebileceğimiz bir program var mı?

  not: appstoreda yazı ekleme appları var ama çok işe yarar değiller fotoyu telef ediyor

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir