Retina iMac’in özellikleri nasıl olacak?

Kişisel bilgisayar kullanıcıları uzun bir zamandan beri Retina iMac’i bekliyor. Fakat öyle görünüyor ki bu meraklı bekleyiş kullanıcıların düşündüğü kadar da uzun sürmeyecek. Bu yazıda ortaya çıkan bazı dedikodulardan bahsedeceğiz. Yani, henüz hala Retina iMac için net kesin doğrulanmış bilgiler veremiyoruz. Yeni Retina iMac merakla beklenen 5K görüntü teknolojisine sahip olacak ve muhtemelen 5120 x 2880 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olacak.

retina-imac

Tasarım açısından ise çok da farklı bir tasarım beklenmiyor. Muhtemelen tekrardan benzer bir tasarım ile karşımıza çıkılacak fakat işlemci olarak ise beklentiler oldukça yüksek. İnternet üzerinde yer alan sızıntılardan da eğer yola çıkacak olursak yeni bilgisayarın içerisinde hem son derece güçlü bir GPU hem de aynı şekilde bu donanımı destekleyecek bir CPU kullanılacak.

Şimdilik yeni Retina iMac için ortaya çıkan sızıntıların neredeyse tamamı bunlar ile sınırlı. Bakalım ilerleyen günlerde Retina iMac için hangi özellikleri göreceğiz veya etkinlikte Retina iMac’i görebilecek miyiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir