Retina Ekranlı Macbook Air Haziranda Gelecek Mi?

Macbook Pro‘ların Retina ekrana kavuşmasını geçtiğimiz aylarda geri bırakmışken Digitimes‘ın Tayvanlı tedarikçilere dayandırdığı bilgiye göre Apple, MacBook Pro ve MacBook Air‘in güncellenmiş versiyonlarını haziran ayında tanıtacağı haberini paylaştı.  MacBook Air’ların tasarımsal olarak önemli bir değişime girmeyeceğini ifade eden Digitimes, yeni MacBook Air’ların büyük ihtimalle yeni işlemciyle gelebileceğini bildiriyor.

Digitimes konu ile ilgili haberinde devamla,  MacBook Air’ların haziran ayında tanıtılması durumunda mevcut MacBook Air’larin de fiyatlarının aşağı çekileceğine kesin gözüyle bakıldığını belirtti. Tabi bu durum Ultrabook üreticilerini de bir hayli düşündürücek gibi. Ayrıca MacBook ailesinin Intel’in yeni dördüncü nesil işlemcisi Haswell’i kullanabileceği de iddialar arasında yer alıyor.

macbook pro 15 retina

Haswell işlemciler CPU performansını artırdığı gibi, GPU performansını da iki katına çıkarıyor. Apple’ın Retina ekran desteğini MacBook Air’lara da getirmesi durumunda teknoloji dünyasında en ço tartışılan markaların başında yine Apple gelecek gibi.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir