Redsn0w ile iOS 6.0.1 Jailbreak Nasıl Yapılır

iOS 6‘nın yayınlanması ile beraber iOS cihaz sahipleri iPhone Dev Team tarafından yayınlanan Redsn0w jailbreak aracı ile tethered olarak ve sadece A5 işlemciye sahip cihazlardan önceki cihazları jailbreak yapabilmiş ve bugüne kadar da untethered jailbreak beklentisi ile bu şekilde devam etmişlerdi. Ancak untethered jailbreak beklentisindeki bu süreçte bugün yayınlanan iOS 6.0.1 sürümü ile beraber yine jailbreak beklentisi yenilendi.

Untethered olmasa da tethered olarak Redsn0w’un son sürümü ile yine A5 işlemciye sahip cihazlardan önceki cihazlar tethered olarak jailbreak imkanından yararlanabilirler. Yazımızın devamında iOS 6.0.1 yüklü olan cihazınızı nasıl jailbreak yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Redsn0w iOS 6.0.1 Jailbreak

Desteklenen Cihazlar:

Yazımızın baş tarafında da belirttiğimiz gibi iOS 6.0.1 jailbreak A4 cihazlar olarak tanımlanan iPhone 3GS, iPhone 4, 4. nesil iPod touch cihazlarına uygulanabilir. A5, A5X, A6 or A6X işlemcilerine sahip yeni cihazlar bu metod ile jailbreak yapamayacaklarını belirtmek istiyoruz.

iOS 6.0.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Birinci Adım: Redsn0w’un son sürümünü indirme sayfası bağlantımıza tıklayarak ilgili sayfada Redsn0w başlığından indirin.

İkinci Adım: Cihazınızda iOS 6.0.1  yüklü değilse öncelikle iOS 6.0.1’i bilgisayarınıza indirin ve cihazınızı iOS 6.0.1’e güncelleyin. Ancak bu güncelleme öncesi bir takım uyarılar yaptığımız Apple iOS 6.0.1 Sürümünü Yayınladı yazımızı okuyun.

Redsn0w iOS 6.0.1 Jailbreak

Üçüncü Adım: Redsn0w’u çalıştırın.

Redsn0w iOS 6.0.1 Jailbreak

Dördüncü Adım: Extras –> Select IPSW butonuna basarak bilgisayarınızda yüklü olan iOS 6.0 iPSW dosyasını gösterin. (iOS 6.0.1 değil) identified işlemini yapacak olan Redsn0w uygulaması işlemi bitirdikten sonra “Back” butonu ile Redsn0w ana menüsüne dönün.

Beşinci Adım: Jailbreak butonuna basın ardından da uygulamanın sizi yönlendirmesi ile beraber DFU moduna alma işlemlerini yapın (eğer cihaz kapalı değilse DFU moduna alma işlemi öncesi cihazı kapalı konuma getirin). Kısa süre sonra Redsn0w işlem yapacak ve Cydia seçeneğinin de olduğu seçim alanı gelecek, Cydia’yı işaretleyip devam edin.

Altıncı Adım: Cihazınızı kapatın ve Redsn0w ile Just Boot işlemlerini yapmak için tekrar Extras kısmına girerek Just Boot işlemini yapın (iPSW dosyasını göstermek dahil bir önceki DFU moduna alma işlemi tekrar yapılacak), işlem sürerken hemen alt kısımda “Autoboot this device when it connects in DFU mode” seçeneğini işaretleyin. Böylelikle cihaz tethered modda açılacaktır

iOS 6.0.1 tethered olarak jailbreak yapılmış cihazınızı güle güle kullanın. Eğer bu işlemlerde takıldığınız yer olursa daha önce hazırlamış olduğumuz Just Boot işlemleri de dahil olmak üzere işlemlerin nasıl yapıldığını gösteren buradaki videolu konumuza bakabilirsiniz

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Redsn0w ile iOS 6.0.1 Jailbreak Nasıl Yapılır” için 660 yorum

 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 13:11
  Permalink

  Yazılmayan bir şey yok konudamayrıca neyi kastetttiğinizi anlamadım. Eğer cihaza göre hangi ipsw dosyasını indireceğinizi soruyorsanız yukarıdamindir kısmında modele göre ipsw dosyaları var

  Yanıtla
 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 10:59
  Permalink

  bu işlemi yaptım ama o kayıtlı bılgısayara kaydedecegımız ıpsw dosyasını söyleyebılır mısınız on yazmamıssınız

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:22
  Permalink

  Açıkanacak her şey konuda açıklanmış arkadaşım ayrıca iphone 4s 6.0.1 jailbreak yok bekleyecek ve 6.1 için yayınlanacak olanla yapacaksınız onunla ilgili de ana sayfada manşette konu bulunuyor

  Yanıtla
 • 29 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:17
  Permalink

  Ben şimdi iphone 4S 6.0.1 Sürüm A5 işlemciyim yapacağımda bu jailbreak olur demi hata vermez cihaz orjinal yani. kısaca Bi açıklasanız yukardaki extras kısmına ne yapılcak onu anlamadım işte ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir