Rakamlar ile iPhone 6’nın üretim aşaması

iPhone 6’nın tanıtımı ve üretim aşamasını artık geride bıraktık denebilir. Şimdi ise bu aşamalardan geriye rakamlar kaldı ve rakamların gerçekten de çok etkileyeci olduğunu söylesek büyük bir iddiada bulunmuş sayılmayız. Yalnızca iPhone’un ön siparişi aşaması içerisinde 100 farklı üretim ekibi ve 200,000 çalışan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın üretim aşamasında görev aldı. Bu üretim aşaması sonucunda ise günde yaklaşık olarak 540,000 iPhone cihazı üretildi. Üretilen cihazlardan 140,00 adeti iPhone 6 Plus ve 400,00 adeti iPhone 6 olmak üzere her gün toplamda 540,000 adet gibi büyük bir rakamda iPhone üretim işlemi gerçekleştirildi.

iphone-6

 

Muhtemelen sizin de dikkatinizi iki model arasındaki üretim rakamı farklılığı çekmiştir. Her ne kadar iPhone 6 Plus çok daha büyük ekrana sahip olsa da kullanıcıların muhtemelen kendilerine çok daha yakın hissedecekleri modeli iPhone 6 modeli olacak. Ayrıca iPhone 6’nın boyutları nedeniyle üretim aşamasının da daha çetrefelli geçtiğini söyleyebilmek mümkün.  Tabii, bu kadar muhteşem büyük rakamlar ile karşı karşıya kalınca ister istemez kaç adetin satılacağını da düşünüyoruz. Apple’ın etkinlik sonrasında duyurduğu ilk ön sipariş tarihinde Apple’ın 24 saat içerisinde almış olduğu ön sipariş adeti tam 4 milyon adet cihaz oldu.

Bu da iPhone ve Apple’ın hala mobil piyasanın ayrılmaz bir devi olduğunun en büyük göstergelerinden birisi. Üretim aşaması hala devam edecek ve ön sipariş sonrasında da tüm dünyaya yüksek adetlerde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazı gönderilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir