Popüler iOS hacker’ları evad3rs adında yeni grup oluşturuyor.

iOS 6 jailbreak‘in artık tamamlanmaya yaklaşıldığı şu günlerde sizlere yeni gelişmeleri iOS 6 untethered jailbreak için Planetbeing’den haber var konusundan paylaşmaya devam ediyoruz. Ancak yaşanan sürpriz bir gelişme olması sebebiyle konu ile ilgili ayrı bir yazı yazma gereği duyduk. iOS 6 untethered jailbreak üzerine çalışma yapan Planetbeing ve Pod2g yeni bir takım oluşumu açıklaması yaptılar.

Pod2g gönderdiği yeni twitter mesajında, aslında Dev Team, Chronic Dev ekibinde yer alan pimskeks, planetbeing, MuscleNerd ile beraber evad3rs adında yeni bir takım oluşturduklarını açıkladı. Şimdilik takımın tam amacının ne olduğu belli olmamakla beraber evad3rs adındaki yeni grup muhtemelen site olarakta evaders.com üzerinden yayın yapacak.

evad3rs

Açıkçası bu yeni oluşum hakkında bilgiyi yine muhataplarından ilerleyen saatler ve günler içinde edineceğiz. Bilindiği gibi Pod2g ve iOS 6 untethered jailbreak üzerinde çalışanların ortak tutumu Apple’ın iOS 6.1 sürümünü yayınladıktan sonra jailbreaki açıklayacakları.

Bu arada açıklanan yeni grup, olası iOS 6 jailbreak için evad3rs adını kullanabilecek sahtekarlardan da uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Geçmişte bu tip konuların çok suistimal edildiği ve sorunlara yol açtığını hatırlatalım. Bu nedenle bizi ve bu konudaki gelişmeleri takip etmeye devam edin. Ayrıca iOS 6 jailbreak sabit konumuzu sık kullanılanlara ekleyerek her türlü gelişmeden haberdar olabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Popüler iOS hacker’ları evad3rs adında yeni grup oluşturuyor.” için 8 yorum

 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:00
  Permalink

  Merhaba, mobil görünümü var ve uygulama olsa ancak o kadar güzel olabilir 🙂 o nedenle gerek duymuyorum.

  Yanıtla
 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 13:51
  Permalink

  selamlar 2 haftadir sitenizi yakindan takip ediyorum emeginize saglik yalniz iphone icin uygulamasi olsa iyi olmazmi ?

  Yanıtla
 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:16
  Permalink

  Sonuçta o kadar para veriliyor içi rahat olarak kullanmak lazım ben de böyle yapardım. Rica ederim.

  Yanıtla
 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:14
  Permalink

  Teşekkürler yardımcı olduğunuz için.ios 6.1’in geleceği yok.En mantıklısı değişim talebinde bulunmak.

  Yanıtla
 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:10
  Permalink

  İşte ben de onu açıklamaya çalıştım, uzaktan donanımsal mı yazılımsal mı olduğu anlaşılmaz. Öyle sıradan basit hatalar sayabilirim ki donanımsal çıkmıştır. Kafanız rahat olması için gidip değiştirmek daha mantıklı olacaktır bu durumda. Şimdi size kalkıp birisi korkmayın yazılımsal der sonra…

  Yanıtla
 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:07
  Permalink

  Size anlattıklarımdan yola çıkarak,tabiki kimse telefonu görmeden anlayamaz ama donanımsal bir problem mi,yazılımsal bir problem mi var?Bildiğim kadarıyla Apple 3 ay içerisinde sorun yaşanan telefonları tamir etmeksizin direk değiştiriyor.Şarj 1 gün kullanımda max. 4 saati buluyor.3.5 saat ortalama ve diğer bahsettiğim sorunun nedenini anlayamadım batarya kalibrasyonu yaptım.Ama değişen birşey olmadı.Yabancı forumlarda bu ayın sonunda golden master sürümünün çıkacağı söyleniyordu.Eski takvime bakarsak golden master sürümden kaç hafta sonra son kullanıcıyla buluşur.Sizide soru yağmurunu tutuyorum.Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 • 24 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:58
  Permalink

  Sonuçta garantili cihaz ve garanti sona ermeden çok önce 6.1 çıkacaktır. 6.1 Mart ayını da bulabilir, bu konuda kesin bir şey söylenemez bunu sadece Apple bilir. Bu durumda yapılması gerekenin ne olacağına siz karar vereceksiniz.

  Yanıtla
 • 24 Ocak 2013 tarihinde, saat 23:52
  Permalink

  Jailbreak kullanmıyorum.Ama benim size başka bir sorum olacak.iPhone 5 kullanıcısıyım.Şarjın iphone 5’den önce %100’den %99’a düşmesi 18-20 dkyı buluyordu.Şimdi ise 5 dakika beklemede bile %99’a düşüyor.Kapatıp açınca %100 oluyor.Ortalama 13 dk bir kullanıma kadar %99’a düşmüyor.Donanımsal bir problem olabilir mi?Yoksa ios 6.02 kaynaklı mı?İlginç bir durum daha var.Telefonu kapatırken bazen ekran ışığı düşüyor,dönen halka görünemeyecek seviyelere düşüyor.Sizce 6.1’i beklemelimiyim?Yoksa direk servisemi götüreyim.ios 6.1 ne zaman çıkar,tahmininiz var mı?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir