Popüler Cydia uygulaması SpeakEvents iOS 6 desteği ile güncellendi

Cydia uygulamaları deposu bir çok uygulamaya ev sahipliği yaparken hem kullanım alanı hem de özellikleri itibari ile hayli ilginç fonksyionlara sahip olanlar popüler uygulamalar arasına kolaylıkla girebiliyor. SpeakEvents isimli Cydia uygulaması da işte bu popüler tweak‘ler arasında uzun zamandır varlığını sürdürüyor. Uygulamanın iOS 6 desteği olmaması nedeniyle daha önceden SpeakEvents’ı satın almış olanların kullanamaması nihayet son bularak uygulamanın geliştiricisi tarafından güncellendiğini öğrendik.

SpeakEvents’ın temel olarak görevi nedir diye sorarsak eğer, bildirimlerinizi size sesli olarak duyurması olarak söyleyebiliriz. SpeakEvents bu güncelleme ile beraber yeni bir özelliğe daha kavuşarak gelen eposta konularını dilerseniz kapatarak seslendirmeyi deaktif edebilirsiniz.

speakevent

Yeni sürüm ile beraber ayrıca bildirimlerin hızını ve duraklama aralıklarını da 3 farklı seçenek dahilinde düzenleyebilirsiniz. 500, 250 veya 100ms şeklinde düzenleyebileceğiniz uygulamayı ayrıca kilitli veya açık durumda ayrı ayrı ses seviyesi de belirleyebilirsiniz.

SpeakEvents, ayrıca ileri düzey kullanıcılar için daha fazla ayar yapmayı da sağlıyor, ancak bunun için cihazın ayarlar kısmından değil de dosya sistemine erişerek bu işlemleri yapmanız gerekecek. Library / Application Support / SpeakEvents / Smileys.plist dizinindeki dosya üzerinden bir takım ileri seviye ayarları da yapabilirsiniz.

SpeakEvents uygulamasını daha önce satın almış olan kullanıcılar hesap yönetiminden girerek uygulamayı ücretsiz olarak güncelleyebilir, yeni satın alacak olanlar da 1.99 AUD karşılığı satın alınabilir.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Popüler Cydia uygulaması SpeakEvents iOS 6 desteği ile güncellendi” için bir yorum

  • 11 Mart 2013 tarihinde, saat 19:55
    Permalink

    xsellize adresinden indirdim bende goruldugu gibi calismadi

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir