Popüler Cydia Tweak’i Zephyr Screen Area özelliği ile güncellendi

Hemen hemen tüm jailbreak‘li iOS cihazlarında yerini alan uygulamaların başında gelen Zephyr, yeni eklenen bir özelliği ile beraber güncellendi. Ana ekran (home) tuşunu kullanıcılara tabir yerindeyse unutturan, iPad‘de yer alan ekranı sağa veya sola çektiğinizde uygulamalar arası geçiş özelliğini iPhone ve iPod touch‘lara kazandıran Zephyr eklenen Screen Area menüsü ve özelliği ile güncellendi.

Az önce de değindiğimiz gibi arkaplanda açık olan uygulamalar arası geçişte kullanılabilirlik açısından gerekli olduğunu düşündüğümüz güncelleme bu geçiş işlevine sınırlamalar getiriyor. Dört farklı aşama içeren sağa veya sola uygulamalar arası geçişte daha az müdahale ve en alt ayar olan daha çok müdahale seçeneklerine doğru farklı hassasiyet ayarları getiriyor.

zephyr-1

Zephyr‘in ayarlarında beraberinde getirdiği işlevleri bazı uygulamalarda sınırlama imkanı bulunmakla beraber yine de açık olan uygulamalarda mesela Fruit Ninja oynarken ekranın kayması ve diğer uygulamaya geçmek işten bile değil. İşte bu yeni eklenen menüsünde yer alan seçeneklerden uygun olanı ayarlayarak daha konforlu bir kullanım imkanı sunmayı amaçlamış.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Popüler Cydia Tweak’i Zephyr Screen Area özelliği ile güncellendi” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir