Polaroid Socialmatic fotoğraf makineleri geliyor

Polaroid ismini aslında 80’lerde çok iyi biliyorduk. O zamanlar bu markanın fotoğraf makineleri bir hayli revaçtaydı. Şimdiye kadar teknolojik gelişmelere yenilmeyen firma yeni bir oluşumla adından tekrar söz ettirmeye hazırlanıyor.

Aslında fotoğraf makinesi tasarımıyla akla ilk olarak Instagram‘ı getiriyor. Zaten çıkış serüveninde de ismi Instagram cihazı olarak beliriyordu. O şekilde telaffuz edilse de Polaroid firmasıyla el ele verilerek daha güzel bir şeye imza atılmaya hazırlanıyor.

Instagram’dan da söz ettik tabiki cihaz çektiği fotoğrafları hızlı servis bir şekilde sosyal medyada paylaşmaya yönelik olacak. Ancak sadece bu haliyle kalırsa şu anki teknolojide cep telefonlarımız karşısında çok kolay bir lokma olacağından yüzüne bile bakılmaz. Ancak buna biraz daha işlevsellik katmayı düşünen firma polaroid geleneğini burada ortaya koyuyor.

polaroid instagram fotoğraf makinesi

Cihaz çektiği fotoğrafları direkt olarak sosyal medyada paylaşmanın yanında hızlı baskısını da alabilecek. Eskiden çektiğimiz fotoğrafı hızlı bir şekilde basan ve alttan çıkaran cihazları hemen hatırlamışsınızdır. İşte o geleneği tekrardan canlandırma niyetindeler. (Zink Instant Printer teknolojisi)

Tasarım olarak çok şahane görünen bu cihazların Android kullanacağı ve 14 MP kameraya sahip olacağı gelen bilgiler arasıda. Ayrıca cihazın arkasında da kamera olacak ve 2 MP çözünürlüğüne sahip. Xenon yerine daha basit çözüm olan LED flash kullanılacak. 4.3 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. GPS, Wi-Fi, Bluetooth, SD kart yuvası, dahili bellek gibi özellikler de zikrediliyor. Yani cihazda yok yok. Ben olsam bir de telefon özelliği eklerim oldu bitti, güzel bir rakip doğdu bile. 🙂

Bir de benim çok hoşuma giden bir diğer özellik de diğer cihazlardan gönderilen fotoğrafları da anlık basabilme yeteneğine sahip olması. Bu özelliklerin birçoğu kesinlik göstermese de şimdilik duyumlara bakılırsa yetenekli bir cihaz yakında piyasaya sürülecek. Cihazın piyasaya sürülme tarihi olarak da 2014, fiyatı ise 299 dolar söylentiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir