PodSwitcher Cydia uygulaması ile bambaşka müzik deneyimi

Neden jailbreak sorusunun güzel yanıtlarından bir tanesi olarak gösterebileceğimiz, favori Cydia Tweak‘leriniz arasında yer almaya aday bir Cydia uygulaması ile daha karşınızdayız. PodSwitcher olarak Cydia’da BigBoss reposundan 1.49$ karşılığında satın alabileceğiniz bu yeni jailbreak tweak‘i sizlere bambaşka bir müzik deneyimi sunmaya geliyor.

Kendisini çoklu görev (multitasking) alanına atayarak iPod’unuzda yer alan müzik parçalarını bu alanda dinlemenizi, yönetmenizi sağlayan PodSwitcher yetenekleri ile standart iPhone müzik uygulamasını size unutturacak gibi görünüyor. Standart iPod uygulamasında olmayan bazı yetenekleri de cihazınıza kazandıran PodSwitcher’ı bir kez yükledikten sonra artık vazgeçilmez uygulamalarınızdan bir tanesi olacağını düşünüyoruz.

podswitcher

Uygulamayı Cydia‘dan yükledikten sonra cihazınızın ayarlar kısmına kendisine özel bir menü ekleyen PodSwitcher’ın görsellik ve işlevsellik açısından bazı ayarları bulunuyor. İsterseniz kısaca bu ayarların neler olduğuna ve nasıl aktif edeceğinize şöyle bir bakalım;

podswitcher-1

Öncelikle uygulamayı aktifleştirmek için General kısmından “Enable” seçeneğini aktif hale getirerek uygulamayı başlatmış oluyoruz. Ardından müzik dinleme ekranında albüm veya müzik kapak resminin ne şekilde görüntüleneceğini belirleyeceğiniz “Animation” kısmı var. Buradan çeşitli efektler arasından gözünüze hoş gelecek olan bir görünüm seçeneğini belirleyebilirsiniz.

“Start With” kısmı ise ilk ekranda sanatçı, albüm, müzik vb. hangisi ile başlayacağını belirledikten sonra “Reflection” kısmını da dilerseniz aktif ederek kapak resmi yansımasını da aktif etmiş olabilirsiniz. Son olarak “Background Darkness” kısmındak çubuğu sağa veya sola çekerek arkaplan için ton ayarlaması yapabilirsiniz.

podswitcher-2

Şimdi her şey hazır ve tek yapmanız gereken uygulamanın nasıl çalıştığını görmek. Çoklu görev alanını açtığımızda “PodSwitcher” yazısının gelmiş olduğunu göreceğiz, bu yazıya tıklayarak uygulamamızın yeteneklerini keşfetmeye başlayabiliriz.

podswitcher-3

Uygulamayı kullanmaya başlayıp bir kez deneyimledikten sonra sizlerin de bizim gibi uygulamayı favori Cydia uygulamalarınız arasına dahil edeceksiniz. Lütfen uygulama ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşın. İyi günlerde kullanın.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir