Oracle CEO’su Larry Ellison, Apple’ın geleceğine ilişkin konuştu

Konuşmasının orjin noktasında Steve Jobs vardı. Larry Ellison’un. CBS This Morning programına konuk olan Oracle CEO’su Apple’ın geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Aslına bakarsanız bir gerçeğin de altını çizdi diyebiliriz. Çünkü gidişat da Larry’i destekler nitelikte.

Konuşmasının başında Steve Jobs’lı Apple ve Jobs’sız Apple değerlendirmesi yaparak başladı. Sözlerinin devamını da bu temele dayandırarak getirdi. Açıklamaları apple açısından oldukça karamsar. Zira Jobs’sız Apple’ın ölüme mahkum olduğunu ve tarihin tekerrürden ibaret olduğunu vurguladı.

Larry Ellison (Oracle CEO)

Tarihin nasıl tekerrür ettiğine dair de; Steve Jobs’lı Apple deyip parmağını yukarı kaldırdı. Steve jobs’sız Apple deyip parmağını aşağı indirdi. Tekrar Steve Jobs’lı Apple ile parmağını yukarı kaldırıp şimdiki durumda da Steve Jobs’sız Apple ile tekrardan parmağını aşağı indirdi. Yani Steve Jobs’sız Apple’ın geleceği için de karamsar bir tablo çizmiş oldu.

Her ne kadar söyledikleri yabana atılır cinsten olmasa da doğruluk payı var. Ancak bu kadar büyük ve en iyi mühendisleri elinde bulunduran bir şirketin gidişatının bu kadar kolay düşüş gösterecek iması da biraz abartı sanıyorum. Bakalım bunu zaman gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir