Opera, iPhone, iPad ve Android için Ice tarayıcı üzerinde çalışıyor

Opera, iOS cihazları için önceden beri tanıdığımız Opera Mini dışında yeni bir mobil tarayıcı üzerinde çalıştığını duyurdu. iPhone, iPad ve Android cihazlarla uyumlu olacak olan “ICE” ismini verdikleri yeni mobil tarayıcı yakında kullanıcılar ile buluşacak. Noel öncesi özel bir toplantıda tanıtımı yapılan ICE mobil tarayıcı Webkit tabanlı bir uygulama olacak.

Opera CEO’su Lars Boilesen tarafından yönetilen özel toplantıda şirketin 2013 yılı için belirlediği stratejileri dahilinde ICE mobil tarayıcı düğmelerden çok dokunmatik jestlerine dayanan bir tarayıcı olarak karşımıza gelecek gibi görünüyor. Daha çok dokunmatik odaklı tablet cihazlar hedeflenerek geliştirilmiş olan ICE diğer mobil cihazlarda da aynı deneyimi sunacak.

opera ice

Toplantıda ayrıca Ice mobil tarayıcısının halen kullanılmakta olan Opera Mini’nin yerine geçmeyeceği, bağımsız bir uygulama olacağı bildiriliyor. Aşağıdaki videoda teknolojisi hakkında bilgi verilmesede ICE’ın özelliklerini görebilirsiniz.

iOS cihazları için alternatif bir web tarayıcı olarak kullanılabilecek güzel bir tarayıcı olacağı izlenimi veren Opera ICE Şubat ayında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi‘nde lanse edilebilir.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir