OpenSSH Nedir Hangi Amaçla Kullanılır

Jailbreak sonrası Cydia’dan yüklenmesi gereken en önemli tweak’lerden birisi olan OpenSSH isimli küçük uygulama, merifati açısından hayli önem arzeden bir uygulama olduğundan sizlerle paylaşmayı uygun gördük. Cihazınız jailbreak sonrası Apple’ın koymuş olduğu kısıtlamadan kurtuluyor olsa da iOS sistem dosyalarına erişimin açık olması ve bu şekilde dosya sistemine bağlanıp gerekli düzenlemeleri yapmamız için OpenSSH uygulamasının sistemimizde olması gerekli.

OpenSSH Nedir Nasıl Kullanılır

Mesela, cihazınızın zil sesleri klasörüne erişip buraya yeni zil sesleri atmak, manuel olarak Cydia uygulamalarını (.deb dosyaları) kurmak veya adres defterinizi manuel olarak yedeklemek isteyebileceğiniz durumlarda tıpkı bir websitesinin ana dizinine bağlanır gibi cihazın sistemine erişim hakkını kazandırır.

İşte bu öneme binaen sizler için hazırlamış olduğumuz OpenSSH kısa anlatımı ile yukarıda ifade etmiş olduğumuz şeyleri görsel anlamda da görerek konuya yabancı olan kullanıcılar için daha anlaşılır kılmayı arzu ettik, iyi seyirler dileriz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir