Önce iTunes Store şimdi de Apple Tv Türkiye’de

Geçtiğimiz ay sizlerle haberini iTunes Music Store’da Artık Türkiye’de Var konusundan paylaşmış ilerleyen saatlerde de Şimdi iTunes’tan Film Satın Alma ve Kiralama Devri konusundan da detaylarını paylaşmıştık. Bugün de Apple’ın Türkiye distribütörü olan Bilkom tarafından Apple TV‘lerin satışa sunulacağını öğrendik. iTunes medya mağazasının gelmesi ile beraber zaten mağazadan faydalanmanın en kestirme yolu olarak Apple TV’ler bekleniyordu.

Bilineceği gibi online film arşivi oluşturmayı sağlayan Apple TV, aynı zamanda diğer Apple cihazlarında olduğu gibi iTunes üzerinden online müzik ve film izleyip satın alabiliyorsunuz. Her ne kadar satın alınan medyaların sahibi olamasanız da (Apple politikası gereği) yine de satın alınan hesap varolduğu sürece arşivinize de zeval gelmeyecek

apple tv 1080p

1080 piksel çözünürlüğünde görüntü sağlamanın mümkün olduğu Apple TV, ayrıca AirPlay özelliği sayesinde iPhone, iPad ve iPod Touch gibi cihazlarla da senkronize biçimde çalışabiliyor. Apple TV ile beraber kutusunda çıkacak olan kumandası ile beraber 294 dolar (günlük kur’a göre değişecektir) Apple TV bu ay itibari ile anlaşmalı mağazalardan satın alınabilir.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Önce iTunes Store şimdi de Apple Tv Türkiye’de” için 3 yorum

 • 13 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:16
  Permalink

  tamam göndereyim kargo adresi ver 🙂

  Yanıtla
 • 09 Ocak 2013 tarihinde, saat 11:41
  Permalink

  Evet, gönder bir tane hazır oradasın 🙂 tavsiye edilen fiyatlar bu değişiklik arzedebilir.

  Yanıtla
 • 09 Ocak 2013 tarihinde, saat 11:39
  Permalink

  apple store’dayım ben fiyatı 299 TL dir Memet bey.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir