Nokia’dan 6 inç ekranlı Lumia sızıntısı

Akıllı telefonların gelişimi devam ederken bir yandan da ekran büyütme çabaları devam ediyor. İlk zamanlar bu denli telefonlardan bahsetsek delilikle suçlanacaktık ama büyük ekran artık birçoğumuz için istenen özellik. Büyük ekranlı telefonlara, daha doğrusu telefon tablet karışımı cihazlara verilen isim Phablet.

Bu tablet ve telefon karışımı cihazlar için birçok firmadan adım atılıyor. Samsung, Sony‘nin girdiği sektörde HTC de ucundan kıyısından var olmayı denemeye başladı bile. Nokia’nın büyük beğeni topladığı Lumia serisine bir de phablet ekleneceği söylentisi vardı. 6 inç ekranlı olması beklenen cihazla Samsung Galaxy Note’a rakip olunacak. Cihazın windows phone 8 kullanması da tabiki muhtemel.

nokia lumia 6 inç ekran

Apple‘da henüz Phablet için bir söylenti bile yok. Sanıyorum yakın zamanda iPhone‘ların da büyüyebilme söylentileri gelmeye başlar.

6 inçlik Nokia Lumia’ya ait olduğu düşünülen bir ekran sızıntısı bu söylentileri bir hayli güçlendirdi. Resimde gördüğünüz büyük ekrana sahip Nokia’nın yıl sonunda çıkacağı da gelen fısıltılar arasında. Windows Phone 8’lerdeki GDR3 güncellemesiyle birlikte 1080p çözünürlük desteğinin de gelmesi muhtemel. Bu güncelleme ile Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcilerinin de kullanılabilmesi yolu açılmış olacak. Aslına bakarsanız bu değerler, şu anki sektör ortalamasında yeni çıkacak bir amiral gemide olması çok çok normal özellikler. Bakalım yıl sonuna Nokia cephesinden böyle bir tanıtım duyacak mıyız..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir