Microsoft IE Başkanından Süpriz Açıklama

Microsoft’un önemli adamı, yapmış olduğu açıklamalarda teknoloji takipçilerini heyecanlandırıcı ve aynı zamanda büyük merak uyandıran konularda açıklamalarda bulundu.

Microsoft’un popüler ve yenilikçi internet tarayıcısı olan İnternet Explorer’dan sorumlu olan yönetici ”yeni çalışmalar” üzerinde durduklarını ve uzun bir süredir takım olarak çeşitli projeler oluşturduklarını belirtti. Microsoft’ta yaklaşık 1990 yılından bu yana çalışan Dean Hachamoitch, projede yer alan takım arkadaşlarının hangi konu üzerinde ağırlıklı olarak çalıştıklarını her ne kadar belirtmesede, proje ile ilgili yeni gelişmeleri blog sayfasından herkese duyuracağını söyledi. Hacamovitch’in şirketin ilerki yıllarında hangi pozisyonda olacağı henüz tam olarak tahmin edilemesede, İnternet Explorer üzerinde bir süre daha çalışması muhtemel gözüküyor. Microsoft tarafından gelen bu açıklamalar, teknoloji gündeminde, Microsoft’un yeniden uyanışı ve canlandığının bir göstergesi olarak yorumlandı.

windows

Windows 8.1’de yer alan İnternet Explorer 11, aynı işletim özelliğine sahip ürünler arasında çeşitli sekmeleri eşitleyebilir. Bu özellik, gelecek yıl çıkması beklenen Windows Phone’larda da olması tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir