iWatch’e dair detaylar belli oldu

KGI’nin meşhur analisti Ming-Chi Kuo’dan iWatch’e dair bazı ilginç ve yeni raporlar yayınlandı. Kuo’ya göre yeni iWatch 8 GB dahili hafızaya ve 512 MB RAM belleğine sahip olacak. Elbette normal şartlarda bir iOS işletim sistemi için bu özellikler oldukça yetersiz gibi görülebilir fakat söz konusu bir akıllı saat olunca bu özellikler oldukça yüksek bir performansı elde edebilmek adına son derece yeterli. Peki neden diğer çıkış yapan akıllı saatler gibi 4 GB değil de 8 GB sorusunun cevabı ise son derece basit. Nitekim akıllı saat birçok şeyi kendi hafızasında tutacak. Özellikle de haritalar ve diğer offline servislerin ön bellek verilerini.

iwatch

KGI’nin raporlarına göre bizlerin beklediği gibi piyasaya sadece tek bir iWatch çıkış yapmayacak. Piyasaya iki farklı iWatch modeli çıkış yapacak bunların birisi 1.3 inç ekran boyutuna diğer ise 1.5 inç ekran boyutuna sahip olacak. Böylece Apple sadece teknolojik bir ürün değil ayrıca trend olabilecek de bir ürün üretmiş olacak.  Muhtemelen iWatch’in üretim malzemesinde plastik değil yine Apple geleneği olarak alüminyum ve bunun yanı sıra da metal karışım kullanılacak. Cihazın ayrıca altın renkli versiyonu da olacak çünkü muhtemelen iWatch iPhone 5S ve iPhone 6’nın eş değer renk şeması ile birlikte çıkış yapacak.

iWatch üzerinde uzun süre konuşulan HealthKit’i de ileri seviyeye taşımış şekilde karşımızda bulacağız. Cihaz fitness ölçümü ve kalp atışı ölçümü gibi oldukça faydalı algılayıcılar ile donatılacak. Bu kadar iyi haberin sonunda gelen kötü haber ise KGI raporlarına göre iWatch 2015 yılının başına kadar ufukta görünmüyor.  Yani muhtemelen önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan etkinlikte iWatch’in tanıtımı yer almayacak. Yine de haftaya nelerin olacağını çok daha detaylı bir şekilde öğreneceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir