iTunes Music Store’da Artık Türkiye’de Var

Bugün iOS 6.1 beta 3 sürümünün yayınlanmasının ardından aldığımız bir haber artık Apple’ın Türkiye’ye hakettiği alakayı göstermeye geçte olsa başladığı izlenimini bizlerde uyandırdı. Halen Apple Store’un Türkiye’de ne zaman faaliyete geçeceği tartışmaları ve dedikoduları bir kenara dursun artık iTunes Music Store‘da Türkiye’deki sanatçılar boy göstermeye başladılar.

Bugünden itibaren bir çok popüler Türk sanatçısının albümlerine ve şarkılarına iTunes üzerinden erişip satın alabileceksiniz. Şu anda Türkiye ile beraber Rusya, Bahreyn, Katar, BAE, Lübnan ve Güney Afrika gibi ülkelerde de yerel sanatçılarının yer aldığı iTunes Müzik Mağazası yakında bir çok ülke içinde geçerli olacak

itunes-muzik-store-turkiye-1

iTunes Müzik Mağazası uygulamasını ilk açtığımızda karşımıza gelen Sıla, Sezen Aksu, Orhan Gencebay gibi isimleri görmekle beraber bir çok popüler sanatçımızın da albümleri ve şarkıları iTunes’ta bulunabilir.

itunes-muzik-store-turkiye-2

Türkiye’de albüm satışı ve müzik piyasasını hayli hareketlendirecek ve belki de albüm alışverişi anlayışını değiştirecek Apple’ın adımı bugünden itibaren ülkemizde çok ses getirecek gibi görünüyor.

Not: Henüz Apple’ın resmi sitesinde iOS 6 özellikleri arasında iTunes Store: Music kısmı güncellenmemiş olacak ki Türkiye listede yok. Sanırız çok yeni olduğundan gün içi bir güncelleme yapılabilir.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir