iPhone’dan kontrollü alarm sistemi ister misiniz?

Dünyanın en Büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES, beklediğimiz gibi binlerce teknoloji harikası ürün ve yüzlerce üretici firmanın boy gösterdiği önemli bir arena ve meydan okuma alanı. O kadar yeni ve özellikleri itibariyle harika teknolojiler var ki gün içinde bunların tümünü ele almak mümkün değil.

Aralarından blogumuzun da ilgi alanı olan Apple ve diğer akıllı cihazları seçip sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. iSmartAlarm‘da dikkat çeken yenilikçi ürünler arasında iPhone uygulaması ile beraber geliyor. O anda evinizde, iş yerinizde olan biteni iPhone’dan takip edebileceksiniz.

iSmart Alarm for iPhone 1

iSmartAlarm ile güvenlik sisteminizin bir parçası haline gelen iPhone üzerinden her an  kullanılan mekanı takip edebilirsiniz. iSmartAlarm, kamera, hareket sensörü, kapılarda ve pencelerde kullanılacak 4 adet sensör ile beraber geliyor. Kullanım alanı dahilinde çocuklarınızın veya ev hayvanlarının takibi için kullanılabilecek 4 tane de etiketyer bulunuyor.

iSmart Alarm for iPhone 2

iSmartAlarm içerdiği CubeOne isimli bir cihazı bünyesinde barındırıyor, küp şeklindeki bu cihaz iSmartAlarm’ın da beyni olarak nitelenebilir, çünkü tüm kontroller CubeOne üzerinden yapılıyor. App Store üzerinden indirilebilecek olan uygulaması ile de cihaz üzerinde tam kontrol imkanı sağlanıyor. Cihazın hayata geçebilmesi Kickstart projesi gibi Indiegogo platformunda belli bir fon toplamasına bağlı. 100 bin dolar’lık bir fona ulaştığı anda yurtdışı fiyatı olarak 79 dolar’dan satılacak. Henüz toplanan miktar 1.400 dolar, ancak henüz yenisayılacak bir zamandır listelendiğini de hatırlatalım.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir