iPhone Math ve iPhone 5S söylentileri

Çin’de hem Commercial Times, hem de China Times siteleri Apple’ın bu yıl içinde üç yeni iPhone modelini piyasaya süreceğini yazdılar. Hatta China Times Apple’un sunacağı yeni iPhone modellerinden ikisinin adı bile açıkladı.  Sitenin haberine göre Apple’ın piyasaya süreceği telefonlardan birisi iPhone 5S. Apple daha önce sunduğu iPhone modellerini, bir üst versiyon olarak S modelleri ile taçlandırmayı es geçmemişti.

Bu nedenle iPhone 5S‘in piyasaya sürülebileceği baştan beri konuşuluyordu. Diğer yandan China Times’ın diğer tahminine göre Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği diğer model iPhone “the Math”. Sitenin iddiasında göre Apple, 4.8-inç iPhone Math ile ilk büyük ekran akıllı telefon alanına adım atacak.

iPhone 5

China Times, bu telefon modellerinin üretimine Nisan ayında başlanılacağını, telefonların lansmanının ise önümüzdeki haziran ayı sonunda gerçekleştirileceğini söylüyor.  Sitenin iddiasına göre Apple yılın üçüncü telefonunu da Christmas tatili döneminde piyasaya sürecek. İlk iki modeli 8 megapiksel, tatil döneminde sunulacak üçüncü model ise 12 megapiksel kameraya sahip olacak. Apple’ın ayrıca bu yıl bitmeden televizyon modelini de piyasaya sürmesi bekleniliyor.

Kaynak: ComputerWorldTurkiye

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir